Paieška Jaunieji miškininkai - Sankt Peterburge

Jaunieji miškininkai - Sankt Peterburge

Ingrida TAPARAVIČIŪTĖ, Edgaras KAPLERIS

JMBB “Girinukas” nariai

 

Rusijos mieste Sankt Peterburge spalio 6-9 dienomis vyko ketvirtasis tarptautinis jaunųjų miškininkų konkursas. Jo organizatoriai - Federacinė miškų ūkio agentūra prie Rusijos gamtinių išteklių ministerijos. Visi konkurso dalyviai buvo įsikūrę viešbutyje „Pribaltijskaja“. Čia ir pristatinėjo savo pranešimus-projektus.

Konkurse atstovauta 32 šalims (Uzbekistanas, Vietnamas, Egiptas, Kirgizija, Bulgarija, Armėnija, Latvija, Suomija ir dar daug kitų). Visos šalys pristatinėjo joms aktualias, su miškais susijusias gamtines problemas.

Atstovauti Lietuvą galimybė buvo suteikta mums, Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinės mokyklos jaunųjų miško bičiulių būrelio “Girinukas” nariams. Didelė garbė. Ne kiekvienas turi galimybę dalyvauti tokiame tarptautiniame konkurse.

Konkursą laimėjo mergina iš Ukrainos, kuri tyrė po Černobilio atominės elektrinės avarijos esamos radiacijos poveikį grybams, miškų uogoms. Jos darbas sužavėjo visus tarptautinės komisijos narius bei žiūrovus.

Rusiją atstovavęs vaikinukas kalbėjo apie miškų gaisrus. Kiekvienais metais dėl karščio, neatsargaus elgesio kyla gaisrai. Ugnis nuniokoja milžiniškus miškų plotus. Rusas pasakojo apie jo mokykloje vykdomas akcijas, rengiamus konkursus. Suomijos reprezentacija - apie šiukšles ir jų daroma žalą miškams. Taip pat buvo pasakojama apie jų mieste sprendžiamas problemas.

Kirgizijos atstovo pranešimas - apie miškų sodinimą, daromus tyrimus. Dideliuose  plotuose sodinami medžiai, įvairios kultūros.

Karelijos atstovas pasakojo apie bebrus, jų populiaciją, vykdomus stebėjimus.

Daugelis kitų šalių atstovų kalbėjo apie ekologiją, aplinkosaugą,  klimato pakitimus, miško kirtimus, gyvūnų išsaugojimą...    

Šis konkursas jauniesiems miškininkams suteikė ne tik galimybę parodyti, o ir išbandyti save. Tie, kas žada studijuoti ar imtis darbo, susieto su miškininkyste, ekologija, aplinkosauga, toks tarptautinis renginys – tarsi vedlys tikslo link.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"