Paieška Grybų dienos – ne vien Varėnoje, o ir Švenčionėliuose

Girios paviliotieji!

Grybų dienos – ne vien Varėnoje, o ir Švenčionėliuose

Onutė GYLIENĖ

VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė

 

Į ketvirtą kartą VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos bei Švenčionėlių kultūros centro organizuojamą grybų šventę rinkosi grybautojų komandos, nešinos krepšiais bei kita šventės atributika. Šį kartą rajono meras grybavimo varžybų nugalėtojams įsteigė taurę.

Iš viso šventėje dalyvavo 11 grybautojų komandų: trys iš Švenčionėlių pagrindinės mokyklos („Ąžuoliukai“, „Musmirės“, „Grybukai“), „Girinukai“ - iš Adutiškio vidurinės mokyklos, „Linksmieji grybautojai“ - iš Švenčionių vidurinės mokyklos, „Briedžiukai“ - iš Švenčionių kultūros centro, „Šampinjonai“ - iš Švenčionių rajono savivaldybės administracijos, „Lepšaitės“ bei „Supergrybautojai“ - iš Švenčionėlių gimnazijos, „Skautai“ - iš Z.Žemaičio gimnazijos, „Labanoro partizanai“ - iš UAB „Labanoro pramogos“ bei „Kalpokėliai“ – „Naujosios sąjungos“ Švenčionių skyriaus komanda.

... Po mero sveikinimo grybautojų komandos vaišinosi arbata ir sausainiais bei buvo pakviestos išklausyti paskaitą „Grybų karalystė“. Po to šventės dalyviai susėdo į autobusiukus ir išvyko grybauti į Labanoro girią, prie Sergelio ežero. Grybautojams talkino puikus oras. Tad  ir vaikščiojimo po girią laikas visai neprailgo – netruko prabėgti trys grybavimui skirtos valandos. Vėl sugrįžome į Švenčionėlius. Grįžta su pilnais krepšiais. Prie kultūros centro jau garavo kvapni grybienė, kuria vaišinosi visi šventės dalyviai.

Kol buvo sveriami grybai, komandos sprendė kryžiažodžius, varžėsi tvisterio varžybose, galinėjosi sumo imtynėse, klausėsi Arūno ir Justės atliekamų dainų.

... Pagaliau grybų laimikis pasvertas ir skelbiami rezultatai: 1-oji vieta - UAB „Labanoro pramogos“ komandai „Labanoro partizanai“ (surinko 30,50 kg grybų, apdovanota mero taure, savivaldybės ir urėdijos padėkomis bei urėdijos aplankais su kartoschema). 2-oji vieta – 14,7 kg - „Grybukai“ iš Švenčionėlių pagrindinės mokyklos (apdovanoti savivaldybės ir urėdijos padėkomis bei knygomis „Miškas ir mes“). 3-oji vieta – 12,0 kg -„Linksmieji grybautojai“ iš Švenčionių vidurinės mokyklos (apdovanoti savivaldybės ir urėdijos padėkomis bei knygomis „Labanoro girioje“). Adutiškiečiai laimėjo originaliausio prisistatymo nominaciją. Būta ir kitaip pagerbtųjų. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos padėkomis, knygomis, bloknotais bei plakatais apie grybus.

Pralaimėjusių šventėje nebuvo - gamta, oras buvo palankūs. Smagu visiems drauge pabūti girioje!..

Beje, spalio 11 dieną Švenčionių profesinio rengimo centro Švenčionėlių filiale įvyko dar vienas renginys apie grybus “Oi grybai, grybai“. Šventę iniciavo ekologų ir dramos būrelio vadovės Elvyra Jaksebogienė ir Birutė Raslanienė. Renginio išvakarėse mokytojos su moksleiviais pririnko grybų. Iš pat ryto šventės dalyvių laukė grybų parodėlė. Į šventę susirinko visi profesinio rengimo centro moksleiviai ir dėstytojai. Daug ką apie grybus papasakojo moksleiviai. Dramos būrelis vaidino ištrauką iš A.Baranausko „Anykščių šilelio“. Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė Onutė Gylienė skaitė paskaitą  „Įdomybės iš grybų gyvenimo“. Taip pat šventės dalyviai buvo supažindinti su rastais įdomiais grybais. Daug kalbėjomės ir apie žinomus grybus, jų sinonimus, dalinomės grybavimo patirtimi ir... aiškinomės kaip elgtis miške pasiklydus.  

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"