Paieška „Šitą medį aš pasodinau“

„Šitą medį aš pasodinau“

Violeta LENGVINIENĖ

Rusnės pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

 

Istorija prasidėjo prieš keturis metus. Nedidelio Rusnės miestelio antrokai išėjo pasivaikščioti. Buvo graži, saulėta kovo mėnesio popietė. Vaikštinėjo vaikai po didžiuliais kaštonais, kurie auga prie senos bažnyčios ir tarp pernykščių lapų, pastebėjo mažus rudus kamuoliukus – kaštoniukus. Jie visi buvo su daigeliais. Vaikai surinko kaštonus, parnešė į klasę ir pasodino dėžutėje.

Kaštonai greitai sudygo, išleido lapelius. Dėžutėje jiems pasidarė ankšta. Tada vaikai juos pernešė į daržą ir ten pasodino.

Kai kurie augaliukai išsigando kaitrios pavasario saulės ir nudžiūvo, bet dešimt kaštonų tvirtai įsikibo į žemę ir ėmė augti. Vaikai juos lankė, ravėjo, laistė, stebėjo kaip auga. Taip nejučiom prabėgo beveik keturi metai.

Paaugo vaikai. Paaugo ir kaštonai.

Šį rudenį buvo nuspręsta kaštonams surasti tikrus “namus”, persodinti prie pradinės mokyklos. Visi Rusnės pagrindinės mokyklos pradinukai, šeštokai, mokytojos susirinko į šventę, kuri prasidėjo mokyklos salėje. Visiems buvo papasakota istorija apie kaštonus. Šeštokai, laikydami rankose paaugusius kaštonus, matavosi, kurie aukštesni. Greičiau auga vaikai, negu medžiai. Antrokėliai papasakojo apie miško teikiamą naudą. Rusnėje jis neauga, todėl visi su įdomumu pažiūrėjome skaidrių apie miškus Lietuvoje. Dar vaikai sužinojo apie seniausius ir didžiausius pasaulio medžius – Brislekono pušis ir sekvojas.

Visi šventės dalyviai pasižadėjo saugoti medelius ir juos prižiūrėti, kad pikta ranka jų nenulaužtų.

Ir dar. Kaip tik tomis dienomis, kai ruošėmės sodinti  kaštonus, gavome netikėtą dovaną: dešimt juodalksnio sodinukų. Juos padovanojo svečias iš Vokietijos, Beveršteto miesto.

Taigi, pasodinome ir juodalksnius.

Norisi tikėti, kad medeliai augs, teiks žmonėms džiaugsmą ir naudą. Ir gal po keliolikos metų užaugę vaikai ateis prie savo mokyklos ir galės pasididžiuodami ištarti: „Šitą medį aš pasodinau“.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"