Paieška Vasara su dviračiu

Vasara su dviračiu

Kęstutis KADELSKAS

Ukmergės r. Lyduokių pagrindinės mokyklos 10 klasės mokinys

 

Pavasarį nusipirkau dviratį. Todėl jau iš anksto susiplanavau, ką veiksiu vasarą. Ji greitai prabėgo. Dviratis buvo ir yra vienintelė mano pramoga. Iš pradžių buvo šiek tiek liūdna, kad važinėju vienas. Bet po kelių savaičių įpratau ir pasidarė net įdomu. Esant geram orui kur kas įdomiau važinėti dviračiu nei automobiliu.

Dažniausiai važinėdavau įvairiais miško keliukais, kurie man tapdavo tarsi karuselė. O įdomiausia būdavo važinėti nepažįstama vietove. Minu pėdalus nė nežinodamas kur atsidursiu. Keliai - labai blogi, kartais reikėdavo nešti dviratį ant pečių.

Mindamas matydavau įvairių miško gyvūnų. Kartais net nustebdavau: tiek daug lapių, stirnų, šernų. Važiuojant automobiliu būtų išties sunku tai išvysti. Tiesą sakant, visiškai neįdomu važinėti automobiliu miške - gąsdini gyvūnus, terši gamtą.

Dar pavasarį pradėjau fotografuoti įvairias vietoves. Jeigu važiuodamas pamatydavau ką nors įdomaus, sustodavau ir nufotografuodavau. Tad per vasarą sukaupiau labai daug nuotraukų. Be dviračio tikrai nebūčiau to padaręs.

... Kartą važiuodamas dviračiu pasiklydau nežinomame miške ir visą dieną klaidžiojau. Važiavau labai siauru keliuku. Išlindau prie upės. Kokią valandą paklaidžiojęs, pamačiau plaukiančias baidares. Plaukikai man pasakė, kur esu. Nurodė kelią, kuriuo turėčiau toliau važiuoti. Aš paklausiau jų ir pasukau nurodytu keliu. Buvau išalkęs ir pavargęs. Netoli kelio pamačiau paliktą besikūrenantį laužą, kuris buvo netvarkingas ir galėjo uždegti visą mišką. Kuo greičiausiai jį užgesinau. Viską sutvarkęs, tęsiau savo kelionę. Netrukus atsidūriau namuose.

... Štai tokia mano vasara su dviračiu. Gal šiek tiek nuobodoka, bet tai buvo geriausia mano vasara.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"