Paieška Gamtos draugai ir Hansa bankas

Gamtos draugai ir Hansa bankas

 

Hansa bankas pakvietė vaikus į konkursą „Gamtos draugas“. Kviesdamas mokinukus kurti gamtai draugiškas taupykles, bankas siekia ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą ir suteikti erdvės saviraiškai ieškant savo santykio su gamta ir jos išsaugojimu. Rinkodaros ir ryšių su visuomene departamento direktorė Asta Margevičienė atkreipė dėmesį į tai, kad „norima skatinti vaikus draugauti su gamta, mąstyti apie aplinką ir viliamasi, kad šis konkursas bus žingsnis į priekį auginant atsakingą, gamtą mylinčią kartą ir kuriant pilietiškai aktyvią ateities visuomenę“. Bankas pats stengėsi paremti gamtos išsaugojimo iniciatyvą, todėl visa su konkursu susijusi medžiaga – plakatai, stoveliai banko padaliniuose, atminimo kortelės vaikams – atspausdinta ant ekologiško popieriaus (perdirbtos makulatūros).

Pirmokai, antrokai noriai dalyvavo šiame konkurse. Pamokoje aptarta medžiagos, iš kurių galima gaminti taupykles. Pirmokai vieningai pripažino, kad tai – atliekos, šiukšlės... Išgertų sulčių tetrapakelis, mėgstamo jogurto ar mineralinio vandens plastikinis indelis, perskaitytas laikraštis, siūlų galiukas, atlikęs nuo mamos mezginio, net nukritę medžių lapai, kaštonai ar pakrantės akmenukai. Iš pradžių buvo žodis... Fantazijos liejosi per kraštus – kas planavo gaminti stebuklingą Fenikso paukštį, kas - lėtapėdę sraigę. Teko kreiptis ir pagalbos į tėvelius. Smagu, kada vaikų norus, idėjas palaiko ne tik mokytojas, bet ir tėveliai. Rezultatas pranoko lūkesčius – viena už kitą išradingesnė, spalvingesnė taupyklė, lydima praeivių žvilgsnių, vaikų rankose keliavo į banką. Kiekvienas, įdėjęs pastangų, darbo, buvo įvertintas – banko darbuotoja mokinukus gyrė, džiaugėsi jų taupyklėmis ir kiekvienam įteikė po žaismingą atšvaitą (juk dienos trumpėja ir pavojus būti vairuotojų nepastebėtais, didėja).

Grįždami iš banko vaikai jau aptarinėjo, kaip galima prikelti antram gyvenimui tai, ką mes vadiname atlieka, ir suruošti gražių, įdomių darbelių parodėlę.

 

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"