Paieška Gamta žvelgiant pro objektyvą...

Gamta žvelgiant pro objektyvą...

Audronė KUČINSKIENĖ, Vytautas BUTKUS

 

Ketvirti metai Tauragės profesinio rengimo centro ekologų (vadovė – biologijos mokytoja A. Kučinskienė) ir fotografų (vadovas – mokytojas V. Butkus) būrelių nariai dalyvauja Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro (LJGC) organizuojamoje fotografijos parodoje „Žemės spalvos“, skirtoje tarptautinei akcijai „Išvalykime pasaulį“.

Parodos tikslai – gamtos unikalumo ir harmonijos suvokimas, gamtos apsaugos ir aplinkos tvarkymo idėjų propagavimas, jaunimo kūrybinės iniciatyvos skatinimas.

Parodai reikėjo pateikti spalvotas ir eksperimentines fotografijas teminiams poskyriams: „Išvalykime pasaulį“ (turėjo atsispindėti gamtos grožio, trapumo ir harmonijos akimirkos) ir „Išgelbėkime žemę“ (turėjo būti įamžintos talkos, renginiai, šventės, aplinkos apsaugos projektai ir kt.).

Įgyvendindami parodos tikslus, fotografų ir ekologų būrelių nariai lankėsi Tauragės rajono saugomose teritorijose, stebėjo gamtos paminklus, juos įamžino fotografijose.

Parodai pristatėme tris fotografijas, skirtas skyriui „Žemės spalvos“ – tai Mindaugo Macijausko „Ruduo už lango“, Ramūno Ričkaus „Rudens gėlės“ ir Igno Ramanausko „Ruduo“.

2007 m. spalio 25 d. su aktyviausiais fotografais ir ekologais vykome į Lietuvos jaunųjų gamtininkų centre surengtą baigiamąją konferenciją. Ten išklausėme Utenos foto centro fotolaboratorijų vadovo Rimanto Udro paskaitą apie gamtos fotografavimo techniką. Vilniaus dailės akademijos fotografijos ir medijos meno katedros dėstytojas Andrius Surgailis mokė kaip kurti meninę fotografiją panaudojant gamtos peizažus bei gamtos formas. Pasirenkant peizažo vaizdą, svarbios oro ir žemės stichijos bei horizonto proporcijos. Fotografuojant gamtos objektus būtinos ir biologijos mokslo žinios – teigė lektorius: jeigu augalas ar gyvūnas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, fotografuojant svarbu nesunaikinti jų arealo.

Pasiklausę Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtinių ir Mykolo Riomerio universiteto pop vokalinės grupės koncerto, sulaukėme parodos įvertinimo.

Šiemet parodoje dalyvavo 450 mokinių, kurie pateikė daugiau nei 1000 fotografijų. Zarasų rajono Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos dailės mokytojas metodininkas Alvydas Stauskas pasidžiaugė, kad parodai pateiktos mokinių fotografijos – vis meniškesnės, parinkti originalūs gamtos peizažai. Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro direktorė Sigutė Versockienė pastebėjo: fotografuoti reikėtų ne tik gražius gamtos objektus, bet ir šiukšles gamtoje, gal tuomet žmonės susimąstytų ir brangintų aplinką, kurioje gyvena. Parodos nugalėtojams direktorė įteikė apdovanojimus.

Tauragės profesinio rengimo centro KS-I grupės mokinys Mindaugas Macijauskas už fotografiją „Ruduo už lango“ apdovanotas Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro garbės raštu.

Dėkojame šio centro direktorei Sigutei Versockienei ir metodininkei Birutei Sūdžienei už suteiktą galimybę dalyvauti įdomiame ir naudingame renginyje.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"