Paieška Šalia mūsų ir aplink mus

Šalia mūsų ir aplink mus

Audronė SINDRIŪNIENĖ, Danutė PARVAINIENĖ

Šiaulių Dubijos pagrindinės mokyklos mokytojos

 

Žmonės mėgsta gėrėtis gamta, ilsėtis jos prieglobstyje. Tik ką matome gamtoje? Pakelės, pamiškės, miesto gatvės pilnos šiukšlių. Kuo labiau išvystyta pramonė, kuo aukštesnis pragyvenimo lygis - tuo ir šiukšlių bei įvairiausių atliekų daugiau... Dažnai šiukšlės metamos kur pakliuvo. Kaip pakeisti mąstymą?

Uždavinys - nelengvas, bet įmanomas, jei meilę gamtai, švarai pradėsime skiepyti nuo mažumės. Panašių tikslų ir siekia Šiaulių Dubijos pagrindinės mokyklos bendruomenė, dalyvaudama įvairiuose projektuose, akcijose. Spalio mėnesį 1–4 klasių mokiniai integruotose pasaulio pažinimo, dailės ir technologijų pamokose įgijo naujų žinių apie buitines atliekas, jų rūšiavimą. Žinias ir gebėjimus pritaikė praktiškai savo darbuose. Mokyklos skverelyje mokiniai surengė parodėlę iš panaudotų pakuočių. „Linksmučių pievelėje“ margavo gėlės iš plastikinių butelių, kelią į parodėlę „rodė“ saulutės iš vienkartinių lėkštučių. Vaikų kūrybiškumui ribų nebuvo. Mokyklos bendruomenė, mikrorajono gyventojai stebėjosi robotais, laivais, gyvūnais iš kartoninių, plastikinių pakuočių.

Ši akcija buvo naudinga ir reikalinga. Jai pasibaigus, mokiniai jau mokėjo rūšiuoti popierių, plastmasę, stiklą. Vaikai akivaizdžiai pamatė kiekvieno konteinerio paskirtį.

Spalio mėnesį prasidėjusi pradinių klasių mokinių pažintis su gamtos saugojimu, aplinkosauga tęsis ir toliau, nes mūsų mokykla dalyvauja konkurse „Ekologinė abėcėlė“, kurį organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"