Paieška Nauja knyga: „Kauno rajono gamta ir kultūros paveldas“

Ir gamta, ir kultūros paveldas...

Nauja knyga: „Kauno rajono gamta ir kultūros paveldas“

Viktorija MASAITYTĖ

Kauno r. savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė

 

Lapkričio 12 d. skaitytojams pristatyta išsami knyga apie Kauno rajono gamtą ir kultūros paveldą. Beveik 200 puslapių gausiai iliustruotas leidinys pristatytas knygyne „Baltos lankos“, įsikūrusiame prekybos centre „Akropolis“. Knygos „Kauno rajono gamta ir kultūros paveldas“ pristatyme dalyvavęs Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas ir jo pirmoji pavaduotoja Nijolė Kliučienė išdalijo keliolika knygų bendraautoriams, rajono mokykloms, bibliotekoms ir skaitytojams.

Tokį leidinį, kuriame surašyta visa regiono gamtos įvairovė, Kauno rajono savivaldybė išleidžia pirmą kartą.

„Tai solidžiausias savivaldybės leidinys apie gamtosaugą ir paveldą. Jame populiariu stiliumi išdėstyta naujausia rajono biologinės įvairovės ir gamtosaugos medžiaga“, – sakė knygos idėjos sumanytoja, Kauno rajono savivaldybės ekologė Giedrė Juknienė.

Leidinys, kuriame tekstas pateikiamas lietuvių ir anglų kalbomis, skirtas Lietuvos ir kitų šalių piliečiams, besidomintiems gamta ir paveldu. Knygoje pateikta išsami Kauno rajono charakteristika: geografinė padėtis, administracinė struktūra, reljefas, hidrografija ir kt. Plačiai aptarta biologinė įvairovė, aprašomos saugomos teritorijos, lankytinos rajono vietos. Čia rasite reikšmingiausius rajono kultūros paveldo objektus.

2006 m. buvo atlikta Kauno rajono savivaldybės biologinės įvairovės inventorizacija. Ją atlikti padėjo Lietuvos miškų instituto darbuotojai. Šioje studijoje, o vėliau knygoje aprašyti 17 rajono draustinių, kuriuose yra net 76 retų augalų ir gyvūnų rūšys, įtrauktos į Lietuvos raudonąją knygą.

„Kauno rajonas turi specifinių bruožų, nebūdingų kitoms šalies vietoms. Rajone yra didžiausias Lietuvoje dirbtinis vandens telkinys – Kauno marios. Tačiau esminis bruožas – rajone puoselėjamas intelektinis potencialas, glaudžiai susijęs su gamtos išteklių naudojimu, jų apskaita ir biologinės įvairovės puoselėjimu visoje šalyje“, –  sakė knygos bendraautoris, Lietuvos miškų instituto Ekologijos skyriaus vedėjas Vidas Stakėnas.

„Puikios kokybės knygos iliustracijos tik dar kartą įrodo, kad rajonas turi kuo didžiuotis, ką saugoti ir puoselėti. Turistus gali patraukti gamtos ir kultūros objektai. Turime ir valstybės saugomų parkų (Girionių, Obelynės), ir Kauno marių regioninį parką. Parkus puošia tokie objektai kaip Kadagių slėnis, Žiegždrių atodanga. Turėdami tokius kultūros paveldo objektus, kaip Raudondvario dvaro sodyba, Kačiūniškio dvarą, siekiame tai atnaujinti ir pritaikyti turizmo reikmėms“, – teigė meras Valerijus Makūnas.

Knyga išleista 2000 egzempliorių tiražu. Skaitytojai knygoje ras priedą – išsamų Kauno rajono žemėlapį. Jame sužymėti visi kultūros paveldo objektai, valstybės saugomos teritorijos, gamtos paveldo objektai ir kt.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"