Paieška Paskutinė 2007 m. pilietinė talka

Paskutinė 2007 m. pilietinė talka

 

Nevyriausybinė organizacija “Baltijos aplinkos forumas” senuosius palydi rūpindamasi Vilniaus mieste žiemojančiais paukščiais. Belaukiant sniego sausį ir speigų vasarį, gruodžio 28 d. Vilniaus parkuose ir skveruose bus statomos lesykos, kurios kvies vilniečius pasirūpinti ir mažaisiais miesto gyventojais.

 

Šią pilietinę akciją pavyko realizuoti dėka mokesčių mokėtojų pilietiškumo, kurie paskyrė 2% nuo sumokėto gyventojų pajamų mokeščio VŠĮ “Baltijos aplinkos forumo” paskelbtai kampanijai “Padaryk gerą darbą - išgelbėk žvirblelį” (www.bef.lt/parama). Siekiant skatinti Lietuvos gyventojų pilietiškumą, o taip pat ir suteikti galimybę praktiškai prisidėti prie mūsų gamtos išsaugojimo, Baltijos aplinkos forumas iniciavo kampaniją, kurios metu už sukauptas paramos lėšas numatoma pastatyti 10 paukščių lesyklų viešosiose Vilniaus miesto vietose.

Prie šios iniciatyvos realizavimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, skirdama finansinę paramą, bei Amatų mokyklos “Sodžiaus meistrai” (www.sodziausmeistrai.lt) mokiniai, kurie ir pagamino lesyklas.

 

Lesyklų statymo talka prasidės gruodžio  28 d. 10.00 val. Vilniaus Kairėnų botanikos sodo teritorijoje. Toliau lesyklos bus statomos Verkių, Vingio, Sereikiškių parkuose, Arklių, Reformatų, Žemaitės skveruose bei Santuokų rūmų teritorijoje.

 

VšĮ Baltijos aplinkos forumas skatins šalia esančias įstaigas ir organizacijas teisingai rūpintis paukščiais, bei prižiūrėti, kad lesyklose netrūktų maisto, tai daryti bus skatinami ir Vilniaus miesto gyventojai. Visuomenė galės stebėti, domėtis bei geriau pažinti įvairias paukščių rūšis, tokiu būdu bus keliamas miestiečių sąmoningumas bei ugdoma ekologiškai mąstanti visuomenė. Informacija apie lesyklas bus skelbiama internetinėje svetainėje www.baltijosaplinkosforumas.lt

Bendradarbiaujant su Lietuvos ornitologų draugija, bus vykdoma reguliari lesyklose besilankančių paukščių apskaita, bus viešinama surinkta informacija, o visuomenė skatinama likti neabejingais rūpinantis žiemojančiais paukščiais.

 

Ateinančiais 2008 metais, Baltijos aplinkos forumas toliau tęs akciją “Padaryk gerą darbą - išgelbėk žvirblelį”, todėl kviečiame visus pateikti pasiūlymus kokį gerą darbą gamtai galėtume padaryti už sukauptas paramos lėšas. Pasiūlymus reiktų siųsti el. paštu: info@bef.lt

 

Baltijos aplinkos forumas yra pelno nesiekianti visuomeninė organizacija, vykdanti veiklą aplinkos apsaugos srityje. Dirbdami kaip nevyriausybinė organizacija (NVO) mes siekiame, kad visuomenė gyventų švarioje ir sveikoje aplinkoje, gamtiniai ištekliai būtų tinkamai naudojami, o turtinga gamtinė įvairovė būtų užtikrinta ateities kartoms. Daugiau informacijos apie Baltijos aplinkos forumo vykdomus projektus galima rasti interneto svetainėje www.bef.lt

Taigi ši akcija yra ne tik Vilniaus miesto aplinkosauginio įvaizdžio gerinimas, bet ir praktinis visuomenės indelis rūpinantis Lietuvos gamta.

 

Nuoširdžiai dėkojame dailininkui Kęstučiui Šiaulyčiui už nupieštą akcijos simbolį - žvirblelį.

Dėl daugiau informacijos ar pageidaujant dalyvauti talkoje, prašome skambinti: Inga Šostakienė (projekto koordinatorė - mob. 861064333), Žymantas Morkvėnas (direktorius - mob. 861472597)

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"