Paieška Informacija apie pasaulinį vandenyną

Informacija apie pasaulinį vandenyną

Nika PUTEIKIENĖ

Jūrų muziejaus ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

2007 09 19 Jūrų muziejuje susirinko didžiausių Europos akvariumų ir kompiuterinių technologijų specialistai iš Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos ir Lietuvos. Jie dvi dienas diskutavo apie tai, kaip žinias apie pasaulinį vandenyną, jo turtus pateikti visiems pasiekiamoje virtualioje erdvėje.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, pirmą kartą į Lietuvą suvažiavo  specialistai, atstovaujantys  garsiausiems akvariumams ir tyrimų centrams – Genujos akvariumui (Italija), NAUSICCA (Prancūzijos nacionalinis jūros tyrimų centras),  Belgijos Karališkajam gamtos mokslų institutui, Roterdamo zoologijos sodui.

Tačiau šis susitikimas - ne tuščios kalbos, kaip kad dažnai dabar pasitaiko. Tai – tarptautinio projekto AQUARING darbinė sesija. Projektas startavo prieš metus Genujos akvariume (Italija). Jo tikslas - sukurti didžiausią Europoje daugiakalbį portalą apie vandens ekosistemas bei racionalų jų išteklių naudojimą. AQUARING-ui vadovauja Genujos akvariumas, o partnerėmis tapo šešios ES šalys..

Įvairūs vartotojai – švietimo įstaigos, mokslinių tyrimų centrai, turizmo firmos, muziejai, akvariumai, žurnalistai - portale ras visą juos dominančią informaciją. Šioje duomenų bazėje diegiama paprasta ir patogi informacijos paieškos sistema bei  daugiakalbė raktinių žodžių vertimo programa.

Projektas truks 30 mėnesių. Jis yra iš dalies finansuojamas ES, eContentplus programos. Tai – puiki galimybė visiems Europos Sąjungos piliečiams pasinaudoti informacija, kuri ilgus metus buvo kaupiama ir laikoma atskirose institucijose.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"