Paieška Pagramantyje prisimintas Juozas Mažeika

Pagramantyje prisimintas Juozas Mažeika

Rita KROMPALCIENĖ

Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė

 

2007 11 24 Pagramančio regioniniame parke vyko operos solisto  Juozo Mažeikos 100-jų gimimo metinių minėjimas–šventė. Pagramantyje buvo laikomos mišios už Juozą Mažeiką ir jo giminę. Po to - atidengiama memorialinė lenta prie namo, kuriame gimė ir gyveno Juozas Mažeika. Atidengiamas koplytstulpis, skirtas operos solisto 100–jų gimimo metinių jubiliejui. Pašventinus koplytstulpį, kalbėjo operos solisto sūnus Kipras Mažeika, atvykęs iš Maskvos. Po to visi rinkosi į kultūros namus, kur vyko tolimesnis renginys, apžiūrėta paroda, vėl sakytos kalbos, padėkos žodžiai, skambėjo dainos.

Šventėje dalyvavo Juozo Mažeikos sūnūs Kipras (su dukros šeima) ir Jonas su šeima. Taip pat dalyvavo gausus būrys kitų giminaičių, kaimo žmonių, Tauragės savivaldybės meras ir svečiai iš rajono.

*  *  *

Juozas Mažeika – legendinis Lietuvos operos baritonas. Gimė (1907 11 18  – 1976 07 31) Pagramančio kaime, Tauragės r.

Dainavimo mokėsi Veronoje, Kauno muzikos mokykloje – nuo 1927 m. Oresto Marinio klasėje. 1927–1930 m. - Kauno valstybės teatro choro artistas, nuo 1930 m. – solistas. Operos scenoje dainavo iki 1958 m., sukūrė apie 40 baritono vaidmenų. J.Mažeika turėjo gražaus tembro balsą, sugebėjo įtaigiai kurti vaidmenis. 1937 m. Vienos tarptautiniame vokalistų konkurse laimėjo II vietą. Yra dainavęs su F. Šaliapinu, M.Maksakova, K.Petrausku, gastroliavęs Čekoslovakijoje, Argentinoje, Urugvajuje.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"