Paieška „Stumbriuko vardynose 2007“

„Stumbriuko vardynose 2007“

Rūta MAKSIMOVAITĖ

Panevėžio Alfonso Lipniūno vidurinė mokykla, 6c klasė

 

Jau kelinti metai mūsų mokykloje veikia jaunųjų miško bičiulių būrelis „Žalia stotelė“. Įdomu būna miške. Štai pavasarį su žinomais miesto žmonėmis dalyvavome miško sodinimo talkoje Panevėžio miškų urėdijos Naujamiesčio girininkijoje. Buvo labai įdomu su meru, kitais miesto vadovais bei girininkais sodinti medelius. Po to buvo sukurtas didžiulis laužas ir valgėme kareivišką košę. Pirmą kartą (o gal ir paskutinį) valgėme iš medinių lėkštelių, kurios buvo paruoštos tai šventei. Manau, buvo pagalvota, nes neprišiukšlinome miško - po šventės tiesiog sudeginome lauže savo „indus“.

... Rugsėjo mėnesį kartu su kitais mokyklos mokiniais akcijos „Diena be automobilio“ metu valėme Berčiūnų mišką. Surinkome ir surūšiavome apie toną šiukšlių. Buvome pasipiktinę: poilsiautojai tokioje gražioje gamtoje „geba“ šitaip dergti!..

... Spalio pradžioje aktyviausi miško bičiuliai buvo pakviesti į gražią šventę „Stumbriuko vardynos 2007“, kurios vyko Krekenavos regioniniame parke esančiame Pašilių stumbryne (stumbrynas dabar priklauso Panevėžio miškų urėdijai, - red. pastaba). Jis įsteigtas 1969 m. Pašilių stumbryno aptvaruose per 35 metus gimė 122 stumbrų jaunikliai. Pagal tarptautinį susitarimą gimstantiems stumbriukams suteikiami vardai, prasidedantys GI. Mes galime didžiuotis, kad turime tokį nuostabų reginį ir dažnai galime stebėti gyvus stumbrus, jų jauniklius. (Beje, stumbras įtrauktas į Lietuvos raudonąją knygą.)

... Nuvažiavę į mišką susipažinome su kitais atvykusiais vaikais. Buvo iškelta šventės vėliava. Gavome tam tikras užduotis. Jas turėjome atlikti su jaunesnio amžiaus vaikais-darželinukais. Po to buvo užkurtas didelis laužas. Kartu su koncertuojančia vaikų grupe dainavome. Tiesa, oras buvo žvarbus, tad visiems labai norėjosi artintis prie laužo. Besišildydami jo liepsnomis gėrėme arbatą ir valgėme kareivišką košę. Ne tokia buvo skani kaip mamos virta, tačiau... Buvome juk tyrame ore, praalkę, tad viskas - puiku.

Po šventės teko surinkti šiukšles. Mažesnieji šventės dalyviai išskubėjo namo, tad šį darbą teko atlikti mums, vyresniems. Nelabai buvo malonu, nes buvo šalta. Tačiau viską gražiai sutvarkėme, kad su šypsena galėtume grįžti į namus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"