Paieška Kai tėveliai „kerpėmis neapaugę“...

Kai tėveliai „kerpėmis neapaugę“...

Sveikas vaikas – laimingi visi

Skaistė VASILIAUSKAITĖ

 

Projektas “Sveikas vaikas – laimingi visi”

 

2007-ųjų rudenį Ukmergės vaikų lopšelis-darželis “Buratinas” dalyvavo projekte “Sveikas vaikas – laimingi visi”, kurį skelbė ir finansavo Ukmergės rajono savivaldybės bendruomenės sveikatos taryba.

Pagal vaikų lopšelio-darželio “Buratinas” ugdymo programą lapkričio mėnuo – sveikatingumo mėnuo. Grupėse vyko renginiai įvairiomis sveikatos ugdymo temomis. Lapkričio 26–29 dienomis vyko projekto “Sveikas vaikas - laimingi visi” įgyvendinimas, kurio užbaigimui organizuotas konkursas-vakaronė “Sveiko maisto stalas”.

Vakaronę vedė rudeniškai pasipuošusios priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vilma Radzevičienė ir papildomo ugdymo vadovė Žydronė Gružauskienė.

Renginyje dalyvavo “Morkyčių”, “Kopūstų”, “Obuoliukų”, “Bulvyčių” ir pačių mažiausiųjų “Žirniukų” komandos. Komandų nariai – ne tik darželio ugdytiniai, bet ir vaikučių tėveliai, seneliai ar kiti šeimos nariai – buvo pasipuošę skiriamaisiais ženklais.

Sveikuolių klubo narė Loreta Burokienė, papasakojusi vaikams apie sveiką gyvenimo būdą bei grūdinimąsi, užminė ir keletą mįslių. Kas atsakė, gavo dovanų – natūralaus medaus.

 

„Sveiko maisto stalas“

 

Taip pavadinta vakaronė prasidėjo nuo pažinties, prisistatymų... Po to - individualios užduotys. Komandų atstovams – mamytėms, tėveliams, močiutėms, vyresniesiems broliukams bei sesutėms - reikėjo kuo greičiau sudėlioti dėlionę, kurioje buvo pavaizduota sveiko maisto piramidė. Po linksmybių komandų atstovams teko nuskusti po bulvę ir varžytis, kieno lupyna bus pati ilgiausia. Beje, bulvės lupynai išmatuoti nepakako komisijos atsinešto išlankstomo metro. Pasak rungtyje dalyvavusios mamos, kuri savo vaiką į lopšelį-darželį “Buratinas” veda nuo pat lopšelio, kartu su vaiku „užaugo“ ir ji, todėl jai taip ir sekėsi net prie bulvės...

Vėliau visi smagiai traukė gerai žinomas daineles “Kiškis piškis ilgaausis”, “Pupa”, “Du gaideliai”, “Naujienos”, “Nušovė tėvelis pelėdą” ir kitus linksmus muzikinius kūrinėlius-žaidimus, kurie nuskraidino tėvelius ir mamytes į jų pačių vaikystę. Atsipūtus mamytėms teko kuo išradingiau pristatyti savo pagamintų sveiko maisto patiekalų receptus ir “papirkti” komisiją gardžiais ir naudingais sveikatai valgiais.

... Vakaronė tęsėsi. Skambant muzikai, tėveliai šnekučiavosi tarpusavyje, bendravo su lopšelio-darželio pedagogėmis bei grupių auklėtojomis ir skanavo įvairių sveiko maisto patiekalų, o vaikučiai linksmai šoko ir išdykavo.

 

Tėvai dėkingi...

 

Lopšelis-darželis “Buratinas” vienintelis Ukmergėje ugdymo programoje prioritetus skiria sveikai gyvensenai ir nuosekliai bei kryptingai ją vykdo. Panašūs projektai (lapkritis – sveikatingumo mėnuo; vakaronė “Sveiko maisto stalas”) organizuojami jau ne pirmi metai, tačiau pirmąsyk renginyje taip gausiai ir aktyviai dalyvavo įstaigos ugdytinių šeimų nariai – mamytės, tėveliai, močiutės, vyresni broliai ir sesės. Pasak lopšelio-darželio direktorės R. Jakštienės, ją pačią maloniai nustebino svečių gausa ir tėvelių aktyvumas. Šiemet renginys vyko vakarop, darbo dienai besibaigiant, gal todėl įstaigos salė talpino didelį būrį svečių. Patenkinti liko ir renginio organizatoriai, ir tėveliai, o svarbiausia – vaikai. Juk taip smagu ką nors daryti kartu. Ir, pasirodo, ne tokie jau neišjudinami tie tėveliai, tik reikia geros iniciatyvos.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"