Paieška Išskirtinės kokybės produktai

Išskirtinės kokybės produktai

 

2007 11 29 žemės ūkio ministrės įsakymu Nr. 3D-524 patvirtintos „Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų pripažinimo taisyklės“, nustatančios reikalavimus produktams, jų gamybai bei pateikimui vartotojams, produktų sertifikavimui ir ženklinimui. „Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktas – tai gaminys, kuriam taikomi griežtesni saugos ir kokybės reikalavimai, o atitiktis šiuos reikalavimus patvirtinama ir kontroliuojama nepriklausomos sertifikavimo institucijos, – pabrėžė ŽŪM Maisto saugos ir kokybės departamento Kokybės skyriaus vedėja Angelė Liubeckienė. – Ypatingas savybes gaminiui suteikia specifinis, tausojantis aplinką ūkininkavimo ar gamybos būdas, maksimaliai naudojant vietines bei įprastines žaliavas, gana ilgai šalyje auginamas ar joms prilygstančias augalų ir gyvulių veisles, bičių rūšis, auginamų gyvūnų ir augalų priežiūra, gyvūnų gerovės užtikrinimas“. Tokie gaminiai išsiskiria natūralumu (nes ribojamas atstumas nuo laukų, kuriuose auga augalai ir ganosi gyvuliai, iki taršos šaltinių), normuojamas mineralinių trąšų, pesticidų, vaistų naudojimo kiekis, dažnumas ir laikas. Juos perdirbant nenaudojami sintetiniai maisto priedai (konservantai, saldikliai, aromato ir skonio stiprikliai, dažikliai). Šie produktai skiriasi ir maistingumo požiūriu (taikomi maistingumą išsaugojantys perdirbimo būdai), vartotojui pateikiami per trumpesnį nei įprasta tos kategorijos produktams laikotarpį, pasižymi išskirtiniu skoniu, kvapu, išvaizda ir konsistencija. Produktuose aptinkamas didesnis natūralios ląstelienos, mineralų, vitaminų, polifenolių bei kitų biologiškai vertingų medžiagų kiekis, tačiau mažiau sočiųjų riebalinių rūgščių, druskos, cukraus, – tad ir mažesnis kaloringumas.

„Džiugu, kad turime aktyvių gamintojų, kurie ieško naujovių siekdami patenkinti ir išrankesnius vartotojus“, – pažymėjo A. Liubeckienė. Žemės ūkio kooperatyvas „Nemuno slėnio tradicijos“ kartu su Nacionaline paukščių augintojų ir veisėjų asociacija, kitais paukščių augintojais, skerdyklų, prekybos įmonių atstovais sėkmingai pasinaudojo 2005-2007 m. vykdyto Lietuvos – Prancūzijos trumpalaikio dvynių projekto „Specifinėmis žemės ūkio sąlygomis auginamos pagerintos kokybės paukštienos gamybos ir kokybės kontrolės sistemos parengimas“ rezultatais bei ekspertų iš Prancūzijos patirtimi, kuriant ir plėtojant kokybiškos paukštienos, ženklinamos ženklu „Label Rouge“, gamybą. Remiantis šia patirtimi buvo sukurta šios paukštienos auginimo ir pateikimo į rinką strategija. Pagal išskirtinės kokybės produktams keliamus reikalavimus šio kooperatyvo atstovų Rūtos ir Ginto Cimakauskų ūkyje išaugintą Rudąjį mėsinį viščiuką vartotojai artėjančioms šventėms jau nuo kitos savaitės vidurio galės įsigyti prekybos centruose.

Tai tik eksperimentinis gaminys ir kol kas bus paženklintas tik kooperatyvo „Nemuno slėnio tradicijos“ (NS)  prekiniu ženklu, – produktas dar nėra sertifikuotas ir negali būti ženklinamas šiems produktams patentuotu ženklu.

Parengta pagal ŽŪM inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"