Paieška Inkilus reikia kelti jau dabar

Inkilus reikia kelti jau dabar

Selemonas PALTANAVIČIUS

 

Esame įpratę inkilus kelti tik žiemai baigiantis ar net paukščiams parskridus. Dėl to kai kurie sparnuočiai, ypač lizdo teritorijas pasirenkantys ir perintys anksčiau, lieka be namų. Todėl pats geriausias metas inkilus gaminti ir kelti jau dabar - juose per žiemą neabejotinai nakvos zylės, bukučiai bei geniai, o pavasariop juos perėjimui pasirinks sėsliai gyvenantys paukščiai.

Beje, medžiagos inkilams ieškoti galima įvairiai. Kalantiems juos iš lentų, nebūtina imti pačias gražiausias lenteles - tam tiks jau ne kartą naudotos, nuo laiko papilkėję.

Beveik visiems paukščiams labiausiai priimtini iš stuobrelio pagaminti inkilai. Tiesa, jie nėra ilgaamžiai, tačiau jeigu juos uždengsite sandariu stogeliu, tarnaus bent penketą metų. Nesant tuščiavidurių rąstelių, galima perpus skelti visai sveiko rąstelio nuopjovą, išskaptuoti jos vidurį ir šias puses sudėjus kartu, gauti gerą inkilą. Dar geriau imti tuščiavidurius nupjauto medžio, ypač eglės, stuobrelius. Iš tokios medžiagos gaminti inkilus - greita ir paprasta. Tuščių stuobrelių toli ieškoti nereikia - pasižvalgykite pas miškakirčius, pamatysite, kad jiems tokia „mediena“ visai nereikalinga. Susitarus su jais, galima apsirūpinti medžiaga ne vienai dešimčiai inkilų.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"