Paieška Arūnas Kundrotas: „Pasitraukiu...“

Arūnas Kundrotas: „Pasitraukiu...“

 

2007 01 07 aplinkos ministras Arūnas Kundrotas premjerui Gediminui Kirkilui įteikė atsistatydinimo pareiškimą. Aplinkos ministras kartu išreiškė viltį, jog Aplinkos ministerijai pavyks sparčiau įgyvendinti darbus, kurių reikia žmonėms ir aplinkai. Praėjusiais metais ministrui buvo du kartus surengta interpeliacija Seime, tačiau abu kartus ministras išsaugojo postą. Vyko politiniai žaidimai, kurie nieko neįrodė, tik tai, jog Lietuvoje politinės partijos faktų surinkti nesugeba, o tik žaidžia plebėjiškuosius žaidimėlius. Vardan ko? Vardan vartotojiškųjų idealų, kuriuose Žmogus ir Gamta, pasak futbolininkų, lieka nuošalėje... 
„Kiek leido mano žinios ir jėgos, vykdžiau man suteiktas pareigas iki šiol, tačiau vertinant situaciją, manau, kad tolesnis mano darbas darosi neperspektyvus, - ministerijos pranešime cituojamas A. Kundrotas. – Pasitraukiu tikėdamasis, kad Aplinkos ministerijai, „netrukdant“ mano asmeniui, pavyks sparčiau įgyvendinti darbus, kurių labai reikia Lietuvos žmonėms ir aplinkai“.

Arūnas Kundrotas kartu pažymėjo, jog visada stengėsi, kad Aplinkos ministerijos kuruojami sektoriai būtų prižiūrimi profesionaliai, griežtai laikantis įstatymų, gerbiant visuomenės, o ne siaurus asmeninius interesus.

„Niekada neužsiminėjau populizmu ir saugojau aplinkos sistemą nuo tarnystės politikų ar verslo užgaidoms, - tvirtino jis. – Pastarųjų metų patirtis rodo, kad vis daugiau laiko ir pastangų tenka skirti įvairiems paaiškinimams ir pasiaiškinimams ir vis mažiau tikriems darbams“.

... Atsistatydinimą komentuodamas žurnalistams Arūnas Kundrotas prisipažino, kad tokį žingsnį esą labiausiai nulėmė jaučiamas įvairių interesų grupių spaudimas ir nuolatinis aiškinimasis bei teisinimasis viešumoje.

„Spaudimas yra nuo pirmos mano administravimo dienos. Interesų spaudimas – apie tai ne kartą esu sakęs viešai. Dar prieš penketą metų sakiau, kad nepavydžiu ministrui, kuris bus tuo laikotarpiu, kai vyko žemės reforma, dabar ateina ta banga, kai norima, kad interesai būtų realizuoti“, - sakė Arūnas Kundrotas.

Be abejo, nūnai aštrinamos iltys: laukia valstybinių miškų privatizavimas, miestuose esančių miško plotų „pasidėjimas į kišenę“, statybų šuorai... Žinia, tiesiai šviesiai taip nebuvo pasakyta, tačiau...

„Negali viena institucija, kad ir kokia tvirta būtų, visų interesų suvaldyti. Yra savivaldybės, apskritys. Manau, kad iš savo pusės kaip ministerija sukūrėme visas prielaidas. Reikia tiesiog dirbti, norėti visiems ne tik deklaruoti visuomeninį interesą, bet ir jį ginti", - pažymėjo A. Kundrotas.

Paprašytas nurodyti konkrečias interesų grupes, taip pat ar, pavyzdžiui, interpeliaciją inicijavę konservatoriai turi savų siekių jo vadovaujamoje srityje, ministras nuo tiesaus atsakymo išsisuko. „Pasižiūrėkite, kaip toliau vystysis Palangos statybų reikalai", - pasiūlė jis, tačiau pažymėjo, kad jei bus bandymų realizuoti tam tikrus ketinimus, apie tai prabils viešai.

Arūnas Kundrotas teigė, kad ES lėšų įsisavinimas, dėl kurio jis buvo itin kritikuojamas, vyksta neblogai – iš autsaiderių esą pakilta iki vidurkio. Procesą, pasak jo, stabdo įvairūs reikalavimai, konkursai. „Jei būtume labai klausę įvairiausių raginimų, perspėjimų dėl Kazokiškių sąvartyno, matyt, šiandien Neapolio situacijoje būtume atsidūrę", - tvirtino ministras.

Kartu aplinkos ministras sutiko, jog traukdamasis tarytum prisipažįsta pralaimėjęs interesų grupėms: „Gal darbo pradžioje buvau naivesnis. Tikėjau, kad kai surašysime visus įstatymus, darbas bus geras, kokybiškas, teisingas. Atrodo, kad ilgas reikalavimų rašymas buvo priedanga nevykdyti reikalavimų. Ateityje likti kovoti kone vienam su visa sistema sudėtinga“.

Paklaustas, kuo ketina užsiimti pasitraukęs iš posto, A. Kundrotas tikino turįs daugiau planų nei bus laiko, visų pirma – apsiginti daktaro disertaciją. Be to, esą yra neišnaudotų galimybių savivaldos lygyje.

44 metų Arūnas Kundrotas ministro pareigas ėjo trijose vyriausybėse. Aplinkos ministerijai jis vadovavo nuo 2001-ųjų liepos.

„Žaliojo pasaulio“ inf.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"