Paieška Kraštotyrinės veiklos entuziastai

Kraštotyrinės veiklos entuziastai

Vytautas LEŠČINSKAS

 

Į Kauno apskrities mokinių ir mokytojų tiriamųjų darbų konferenciją, skirtą prof. Tado Ivanausko gimimo 125-osioms metinėms, vykusią 2007 m. lapkričio 23 d.,

Kauno „Purienų“ vidurinės mokyklos biologijos mokytojos Zenovijos Bartlingienės vadovaujami šios mokyklos mokiniai atvyko parengę įdomaus tiriamojo darbo ataskaitą.

„Mes šiandien pristatėme kraštotyrinį darbą apie Kauno zoologijos sodo įkūrimą, - pasakojo vadovė. – Kaip žinoma, šio zoologijos sodo įkūrėjas buvo įžymus lietuvių mokslininkas, gamtininkas Tadas Ivanauskas. – Mūsų moksleivių darbe minimos dvi datos: tai Tado Ivanausko 125-osios gimimo metinės ir kitais metais, spalio 1 dieną ateisiantis – zoologijos sodo įkūrimo 70-metis. Toms datoms pažymėti mokiniai pasistengė atlikti labai gražų darbą – apžvelgė Kauno zoologijos sodo istoriją, jo įkūrėjų biografijas, nuopelnus. Šis darbas įdomus ir tuo, kad jame labai daug vietos skiriama gyvūnams; pateikiama daug fotonuotraukų. Mokiniai informaciją rinko iš apskrities archyvo; kopijavo tarpukario metų laikraščių straipsnius apie zoologijos sodo įkūrimą ir šiame darbe dalyvavusius žmones. Tai mokiniams buvo įdomi ugdomoji veikla – reikėjo atgaivinti, priminti visuomenei tai, kas tuomet vyko Lietuvoje, perskaityti, ką rašė tuometiniai laikraščiai. Citavome ir žinias apie tai, kad Ivanauskas apsisprendė dėl būsimojo zoologijos sodo vietos pats vaikščiodamas po Adomo Mickevičiaus slėnį. Tai yra unikali vieta. Ir zoologijos sodui tikrai tinkama.Taip pat mokiniai kėlė klausimą, kas gali nutikti Lietuvos zoologijos sodui artimoje ateityje, nes spaudoje buvo rašoma apie ketinimus jį perkelti kitur. Mokiniai rinko informaciją ir šiuo klausimu. Labai apsidžiaugėme, sužinoję, kad vis dėlto zoologijos sodas liks toje pat vietoje, tik gerokai pasikeis; atsiras visai kitokie gyvūnų narvai, voljerai, jų gyventojams bus sudarytos tokios sąlygos, kuriomis laikomi Vakarų Europos zoologijos sodų globotiniai“.

O kiti „Purienų“ vidurinės mokyklos jaunųjų gamtininkų veiklos planai taip pat yra svarbūs ne tik mokyklai, bet ir vietos bendruomenei. Štai mokytojos Zenovijos Bartlingienės vadovaujami mokiniai neseniai parengė tiriamojo darbo sveikos gyvensenos tema ataskaitą. Taip pat jie numato aprašyti Kauno miesto Purienų gyvenamojo mikrorajono gražiausias sodybas, planuoja parengti kraštotyrinį darbą – studiją apie savo mokyklos bei vietovės, kurioje ji įsikūrusi, istoriją.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"