Paieška Gamtos pažinimas – svarbi ugdymo kryptis

Gamtos pažinimas – svarbi ugdymo kryptis

Vytautas LEŠČINSKAS

 

Kauno savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiojo specialisto Leonardo Lukoševičiaus nuomone, visapusiškai ugdant moksleivius didelę pagalbą mokyklų pedagogams teikia Kauno moksleivių aplinkotyros centras.

„Kauno mieste neformaliąją vaikų ugdymo veiklą Aplinkotyros centras sėkmingai plėtoja. Jis organizuoja šiam darbui ir mokyklas, po pamokų užima didelį būrį vaikų. Mokyklose daugiau vyksta akademinė veikla, pamokos, nors mokytojai taip pat, kiek gali, skatina ir nepamokinę mokinių veiklą. Mokymo įstaigose yra labai gerai įrengtų biologijos kabinetų; pedagogai su mokiniais aktyviai dalyvauja ir ekologinėje veikloje. Bet vis dėlto šios veiklos pamatas yra Kauno moksleivių aplinkotyros centras, kurį reikia palaikyti ir puoselėti. Tiesa, šiai veiklos sričiai plėtoti apskritai trūksta lėšų. Aišku, ir mūsų skyriaus lėšos nėra didelės, tad ir galimybės padėti – ribotos. Žinome, kad Aplinkotyros centro šiltnamius reikia remontuoti, langus sutvarkyti, tad viliamės, jog sulauksime geresnių sąlygų. Tikimės, padidės savivaldybės biudžetas; gal ir europiniais projektais pasinaudosime. Ir nors, iš šalies žvelgiant, gali atrodyti, jog vaikai nuveikia ne tokių jau reikšmingų darbų, bet labai svarbu vien jau tai, kad bendraminčių moksleivių būriai turi kur rinktis, kad galėtų įdomiai pabendrauti. Tas prasmingas užimtumas yra išties reikšmingas ugdant moksleivius, kurie dažnai laisvu laiku prasėdi prie kompiuterių ar nežinodami ką veikti būriuojasi gatvėje“, - sakė Leonardas Lukoševičius.

Švietimo ir ugdymo skyriaus vyriausiojo specialisto nuomone, Kauno moksleivių aplinkotyros centras įstengia daug nuveikti sprendžiant ne tik vaikų užimtumo problemą, bet ir ugdant moksleivių ekologinį požiūrį į aplinką, į gamtą. Juk šio centro veikla kaip tik susijusi su gamta; vaikai lankydamiesi jame pasijunta esantys arčiau augalijos bei gyvūnijos pasaulio, apie jį daug ką nauja sužino, gali stebėti mėgstamus gyvūnus, augalus. Tai padeda plėsti bendrą jų žinių akiratį.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"