Paieška Pažinkime nepaprastą vabzdžių pasaulį!

Pažinkime nepaprastą vabzdžių pasaulį!

Norbertas NOREIKA

 

Vabzdžiai - labai įvairi ir klestinti gyvūnų grupė visame pasaulyje. Jie gyvena visur - nuo atšiauriosios tundros, Arktikos sniegynų iki drėgmės ir karščio prisotintų pusiaujo miškų. Gal tik sūrus vanduo liko jų neužkariautas. Stebina jų gausa (juk tai - didžiausią rūšių skaičių turinti organizmų grupė, jie sudaro 56,4% visų šiuo metu aprašytų šiuolaikinių organizmų rūšių) ir formų įvairovė (nuo vikriai vandenyje plaukiojančios dusios iki išdidžiai, elegantiškai virš pievos plasnojančio puošnaus drugio - machaono). Vabzdžiai - tai ir augalų apdulkintojai, ir dirvožemio “prižiūrėtojai”, ir kenkėjų naikintojai, taip pat ir nepageidautini įnamiai, žemės ūkio augalų kenkėjai, ligų platintojai. Jų elgsena, tarpusavio bendravimas labai sudėtingi ir nepakartojami. Tai tikrai nuostabus tyrimų objektas smalsiems ir gamtą mylintiems žmonėms.

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, dar daug vabzdžių grupių visai netirta ar tirta tik epizodiškai, todėl erdvės darbui ir iniciatyvai tiek profesionalams, tiek mėgėjams tikrai yra.

Lietuvos entomologų draugija (LED) nori suburti moksleivius, kurie norėtų pažinti iš arčiau nepaprastą vabzdžių pasaulį - keliama idėja įkurti jaunųjų entomologų mokyklą. Profesionalūs, draugiški entomologai šioje mokykloje padės susipažinti su vabzdžių pasauliu, išmokti juos stebėti gamtoje, supažindins su vabzdžių rinkimo metodikomis, bandysime kartu juos atpažinti, nustatyti būrius, šeimas, rūšis. Vasarą bus organizuojama jaunųjų entomologų stovykla. Sužinosite, kaip tirti vabzdžius ne tik dieną, o ir naktį. Ar tokia mokykla bus įkurta priklauso tik nuo jūsų - Lietuvos moksleivių. Jei susidomėjai ir tikrai norėtum dalyvauti tokios mokyklos organizuojamoje veikloje, parašyk elektroninį laišką adresu: norbertas.noreika@gmail.com

   

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"