Paieška Jaunųjų „žaliosios energijos“ entuziastų atostogos - Vilniuje

Jaunųjų „žaliosios energijos“ entuziastų atostogos - Vilniuje

Rasa PATAMSIENĖ

 

2008 01 04 iš dviejų dienų kelionės į Vilnių grįžo dokumentinio kino konkurso “Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“ dalyviai – Kretingos ir Anykščių rajonų 5-12 klasių moksleiviai.

Dviejų dienų kelionės į Vilnių viena smagiausių pramogų – net keturios valandos maudynių vandens pramogų parke.

„Kai už lango spaudžia beveik dešimt laipsnių šalčio, nieko nėra maloniau kaip mėgautis 30 laipsnių šiluma“,- įspūdžiais dalinosi ne tik mokiniai, o ir mokytojai.

Vakare visas būrys linksmybes tęsė boulingo klube, kur keletą valandų vakarieniavo, ilsėjosi prie biliardo stalų ir energiją liejo ridendami kėglių rutulius.

Antrą kelionės dieną jaunieji „žaliosios energijos“ entuziastai dviem autobusais pajudėjo į Lietuvos energetikos muziejų. Čia moksleiviai ir mokytojai sužinojo visą Lietuvos energetikos istoriją, elektrinių veikimo principus, apžiūrėjo gausybę muziejaus eksponatų.

„Tiek teorinė paskaita, tiek realus net seniausių katilinių pačiupinėjimas paliko didžiulį įspūdį ir energetika besidomintiems moksleiviams buvo labai naudingas“, – sakė Anykščių bei Kretingos rajonų mokytojos.

Trumpametražis dokumentinis kino konkursas „Vanduo ir vėjas – mūsų išlikimui“ prasidėjo 2007 metų spalio mėnesį. UAB „Renerga“ inicijuotame dokumentinio trumpametražio filmo kūrimo „žaliosios“ energijos tema konkurse dalyvavo keturios Anykščių, Darbėnų ir Senosios Įpilties gimnazijos ir mokyklos.

Gruodžio 12 dieną Anykščių kultūros centre komandos rodė meninius savo darbų pristatymus bei pačius filmukus. Darbus vertino suburta profesionalų komisija: dokumentinių filmų režisieriai Audrius Stonys bei Giedrė Beinoriūtė ir UAB „Renerga“ direktorius Algis Jakučionis. Konkursą laimėjo išsamiausią ir informatyviausią filmuką originaliausiai pristačiusi Anykščių A.Baranausko vidurinės mokyklos komanda. Tiek pristatymas, tiek ir dokumentinis filmas geriausiai atitiko temą bei naujai pažvelgė į alternatyviosios energetikos problemą Lietuvoje.
Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"