Paieška Naujametinis pūstauodegės vizitas

Naujametinis pūstauodegės vizitas

Lidija UMBRASIENĖ

 

Ne kartą tenka skaityti, kad lapės atbėga į sodybas, miestelius, susipeša su šunimis, dažnai juos apkandžioja, kad platina marą, niežus, pasiutligę, kad joms barstomi jaukai su vakcina.

Palangoje, sausio pirmosios vėlų vakarą, nuo Plaušės juodalksnyno Žvejų gatvės link bėgančią lapę vijosi nedidelis kiemsargis šunelis. Pravažiuojančios mašinos ar gatvės šviesų išsigandusi rudoji pro praviras duris šmukštelėjo į privatų namą. Pakliuvusi į apšviestus kambarius, pūstauodegė slėpėsi po stalu, puolė prie televizoriaus, nukando jo antenos ir įjungto į rozetę toršero laidus. Gavusi elektros krūvį bėgo baldais, net sienomis. Namo šeimininkas atidarė dvejas duris ir laukė su basliu išbėgančios rudosios. Kitas vyras užsimojo kastuvu, bet lapė nesiruošė išeiti. Tada žmonės, bijodami, kad žvėris jų neapkandžiotų, susėdo į mašiną. Skambino policijai, o ši iškvietė Klaipėdos gyvūnų prieglaudos „Nuaras“ darbuotojus.

Atvažiavusiam nuariečiui teko gerokai pavargti, kol įsisiautėjusiai lapei užnėrė kilpą ant kaklo. Kitą dieną žvėrelis prieglaudoje nugaišo. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad ši lapė pasiutlige nesirgo.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"