Paieška Penkiolika metų – gamtos sargyboje

Penkiolika metų – gamtos sargyboje

Diana ŽELVYTĖ

Vilkaviškio r. Vištyčio P.Kriaučiūno vidurinės mokyklos ketvirtokė (mokytoja Zina Daugėlienė)

 

Kokia graži ta mūsų žemė! Su kalnais ir kalneliais, su ežerais ir vingiuojančiais upeliais. Ir koks bebūtų metų laikas, jis savotiškai gražus ir įdomus. Ruduo. Kiek spalvų ir vėjo aimanų jis atneša! Tai jo nematoma ranka nurausvina medžių lapus, nugelsvina palaukes, priverčia aimanuoti išskrendančias gerves, nuogai išrengia pakelėje drebules. Ir nors šalti lietaus lašai vis prausia žemę, o po kojomis jau čeža lapai, mes įsisukame į šį gamtos šėlsmą. Nepaklusti jam ar būti abejingi mes negalime. Šį jausmą reikia užsiauginti ir pajusti širdimi, aprėpti akimis. O tai ne taip jau ir paprasta. Gamta mes pradėjome domėtis vos peržengę mokyklos slenkstį.

Mums labai pasisekė, nes mūsų miestelis yra regioninio parko centras. Norom ar nenorom, bet mes tapome jų mažaisiais gamtos bičiuliais. Penkerius metus kartu mokėmės gyvosios gamtos paslapčių. Šių pamokėlių dėka mes kitaip pradėjome žiūrėti į mus supančią aplinką: išmokome išgirsti miško aimanas, pažinome jo ligas, stengėmės atpažinti paukščių treles.

Spalio 4 d. mūsų regioninis parkas šventė 15 metų jubiliejų. Oi, prigūžėjo svečių svetelių! Nelikome nuošalyje ir mes. Na ir kas, kad jiems 15 metų ir vyresni už mus. Mes nemaži – mums 10 metų. Todėl drąsiai kilome į sceną, kurios gilumoje rymojo senolis ąžuolas. Prie jo atsistoję mes pajutome tarsi būtume viena gležna to ąžuolo šakelė, kuri per penkerius metus truputį ūgtelėjo ir išleido pirmus gležnus lapelius. O kad tokie ąžuolai oštų ir šlamėtų mūsų žemėje, reikia vieno tikslo: mylėti ir saugoti gamtą. To mes ir linkėjome parko darbuotojams ir pasižadėjome visur ir visada jiems padėti.

Šventės metu mes išgirdome daug gražių ir šiltų žodžių apie gamtą, jos neišsenkančius turtus, apie mielą mums visiems Vištytį. Kalbėtojai linkėjo, kad ateityje regioninis taptų Suvalkijos nacionaliniu parku.

O mums, ketvirtokams, be galo malonu buvo išgirsti tai, kad mes gyvename nuostabiame gamtos prieglobstyje ir esame jos maža dalelė. Visus šiuos palinkėjimus palydėjo nuostabus šventinis koncertas. Šventės akordas – tai įspūdingo dydžio tortas, skirtas visiems jubiliejaus dalyviams.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"