Paieška Pažadėk!

Pažadėk!

Auksė PLEIKIENĖ

Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokytoja-metodininkė

 

Europos Sąjungos aplinkosaugos komisaras Stavros Dimas kreipėsi į visus ES šalių moksleivius: „Brangus moksleivi! Europos Komisija visoje Europos Sąjungoje vykdo kampaniją, kurios siekis – padidinti supratimą apie klimato pokyčius ir apie tai, ką mes visi galime padaryti, - siekdami juos sumažinti. Klimato pokyčiai – tai pasaulinio masto problema. Jei mes nesiimsime veiksmų prieš klimato pokyčius, pasaulio gyvenimas jau po kelių dešimtmečių labai pasikeis. Bus daugiau audrų, potvynių, karščio bangų ir sausrų. Daugelyje pasaulio vietų pritrūks maisto ir vandens, o kai kurie klimatui jautrūs gyvūnai ir augalai išmirs“.

Todėl sostinės Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokiniai, atidžiai perskaitę ir išstudijavę knygelėje „Nuo tavęs priklauso, ar klimatas keisis. Pažadėk!“ pateiktą kreipimosi tekstą, atsiliepė į kvietimą. Mokiniai apgalvojo, ką ir kaip galėtų taupyti. Klasių sienos pasipuošė plakatais: „Taupyk energiją!“, „Rūšiuok atliekas!“, „Vaikščiok!“. Kalbėjomės su mokiniais apie klasių šildymo ir vėdinimo būdus, kompiuterių klasės energijos sunaudojimo efektyvumą ir popieriaus bei kitų atliekų rūšiavimą.

Mokiniai stebėjo, ar nedega kur be reikalo elektros lemputė, nelaša neužsuktas čiaupas, ar nepalikta kompiuterio ar garso aparatūra parengties režimu. Vaikai paskelbė kovą popieriaus švaistymui. Visi susitarė nepradėti naujo sąsiuvinio, kol nebaigtas senas. Mūsų mokykloje nėra valgyklos, todėl vaikai susitarė priešpiečius atsinešti ne popieriaus maišeliuose, o daugkartinio naudojimo dėžutėse. O pavasarį nutarėme pasodinti mokyklos kieme medį. Surengsime ir dviračių žygį.

Jei taip elgsimės, juk apsaugosime žemę, orą, mišką, vandenį... Mūsų pagalbos labai reikia Žemės planetai. Supraskime: mūsų Planeta yra gyva ir jautri. Mums turi rūpėti jos būklė, o taip pat – kokiu oru kvėpuosime, kokiame vandenyje maudysimės, kokį mišką matysime. Mums svarbu žinoti apie klimato pokyčius dabar. Kas, jei ne aš, kada, jei ne šiandien?..

Mūsų mokyklos mokiniai, atsižvelgdami į knygelėje pateiktus pasiūlymus ir pritardami kampanijos iškeltiems tikslams, išsiuntė pasižadėjimo tekstus su parašais.

 

Pasižadėjimas „Ir nuo mūsų priklauso klimato pokyčiai“

 

Mes, Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos mokiniai, galime kontroliuoti klimato pokyčius ir pasižadame tapti atsakingais piliečiais, sumažindami į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekį, keisdami mūsų kasdienio gyvenimo elgesį.

Data: 2008 01 18. Šalis: Lietuva. Mokyklos adresas: Vilnius, Vokiečių g. Nr.13A. Mokyklos telefono numeris: 2622947. Mokyklos el. pašto adresas: rastine@nemunelio.vilnius.lm.lt

 

Pasižadėjimai išsiųsti adresu: European Commission Environment DG, Information Centre Office: BU-900/11, B-1049 Brussels, Belgium.

 

Pagalvokite! Gal ir jūs galite pasekti mūsų pavyzdžiu?

 

NUO „ŽALIOJO PASAULIO“. Redakcija taipogi ragina Lietuvos pedagogus ir moksleivius nenusigręžti nuo šios gražios iniciatyvos. Būsime dėkingi, jei apie pasižadėjimo teksto priėmimo ir pasirašymo šventę atskiroje mokykloje informuosite ir „Žaliąjį pasaulį“, kartu siunčiant pasižadėjimą mums ir pateiktuoju adresu – Europos Komisijai. Juk Lietuva neabejinga klimato kaitos pokyčiams Žemėje?..

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"