Paieška Atsigręžus į Pusiaužiemį...

Atsigręžus į Pusiaužiemį...

Vytautas LEŠČINSKAS

 

Metas, kai žiema tarsi ima ristis nuo kalno, pamažu atverdama kelią pavasariui, Vilniaus romuviečių visada pažymimas labai nuotaikingai. Tad nereikėjo stebėtis, kad ir šių metų sausio 26 d. į tradicinį renginį, pavadintą „Pusiaužiemis Vilniaus romuvoje“, susirinko tiek žmonių, ypač jaunuolių, jog netilpo gana nemažoje Lietuvos  technikos bibliotekos rūsio salėje. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos jaunimo romuvos atstovai.

Lietuvos romuvos krivis etnologas Jonas Trinkūnas pasveikino susirinkusiuosius pusiaužiemio, šio svarbaus gamtos virsmo, kai ir įmigusi žiemos miegu meška jau verčiasi ant kito šono, o barsukas net kyšteli nosį iš urvo pauostyti, ar nekvepia pavasariu, proga ir pakomentavo romuviečių ankstesnių švenčių bei įvairių kitų veiklos akimirkų projektoriumi demonstruojamus vaizdus. O kad tiems, kurie atėjo į šventę pirmąkart, viskas būtų aišku, dar trumpai papasakojo, kas yra romuviečiai, kokie jų veiklos svarbiausi tikslai bei kryptys. Vienas iš tikslų, žinoma, yra gaivinti turtingas lietuvių tradicijas, apeigas, susijusias su baltų senuoju tikėjimu.

Buvo prisiminti visi praėjusių metų romuviečių renginiai, šventės, išvykos į gamtą, pagerbta ugnies deivė Gabija, paminėti protėviai ir net atliktas labai archaiškas žalčio šokis.

Ypač pagyvino šventę žinomas etnografinis ansamblis „Kūlgrinda“, kuris dalyvauja visuose svarbesniuose romuviečių renginiuose.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"