Paieška Sveikas, Ozone (1)

Sveikas, Ozone (1)

Danguolė DROBLYTĖ

 

“Žaliasis pasaulis” pradeda išsamų pasakojimą apie ozoną. Publikuosime keletą straipsnių, pagal kuriuos bus galima susidaryti savo nuomonę apie tą gamtos faktorių – O3 ir jo kvepiantį gydomąjį poveikį sveikatai.

 

2008 m. vasario pirmomis dienomis Vilniuje lankėsi dvi ryškiausios Rusijos ozonoterapijos mokyklos žvaigždės - profesoriai K.N Kontorščikova ir O. V. Maslenikovas. Tai vedantieji specialistai iš Nyžnij Novgorodo Medicinos akademijos. Kolegoms, medikams iš Lietuvos, garbingi svečiai dėstė teorines ozonoterapijos paslaptis.

Prof. K.N Kontorščikova yra Nyžnij Novgorodo Medicinos akademijos klinikinės laboratorinės diagnostikos katedros vadovė. Nuo 1985 metų mokslininkė užsiima ozono biologinio poveikio tyrimais. Ji parašė per 200 mokslinių darbų, iš kurių didesnė pusė skirta ozonoterapijai. Ji yra 12 mokslinių atradimų ir 6 monografijų autorė.

Prof. O. V. Maslenikovas yra Nyžnij Novgorodo Medicinos akademijos naujausių mokslinių technologijų katedros vadovas. Nuo 1995 metų jis kuruoja ozono taikymo klinikoje praktinius metodus. Mokslininkas yra parašęs per 180 mokslinių darbų tais klausimais, jis yra dviejų mokslinių atradimų ir dviejų monografijų apie ozonoterapiją autorius.

Šie du specialistai išleido labai svarbų veikalą, skirtą medikams praktinei veiklai „Ozonoterapijos vadovas“, kuriame nušviesti ir tiksliai aprašyti įvairūs ozono taikymo būdai klinikoje.

 

Rusijos ozonoterapijos mokykla ir metodikos

 

Ši mokykla galutinai susiformavo 2000 metais. Ji skiriasi nuo europinės tuo, kad gydymo tikslais jie pasirinko pačias saugiausias, mažiausias ozono dozes. Esminis skirtumas - ozono „nešėju“ pasirinko fiziologinį tirpalą. Jie laikosi paties svarbiausio principo medicinoje: nepakenk.

Tai galima buvo pasiekti tik sukūrus atitinkamus aukštos kokybės ozonatorius, specialią aparatūrą, kurios pagrindinis kokybės rodiklis – itin tikslus mažų dozių „išmetimas“, tokių mažų, kad anksčiau medicina jų „mažumo“ nevertino kaip terapinio metodo.

Nyžnyj Novgorodo Medicinos akademija - pagrindinė ozonoterapeutų kalvė Rusijoje. Lietuvoje viešėję svečiai ir sukūrė tą „kalvę“. Ši gydymo įstaiga - viena iš aukščiausius reitingus Rusijoje turinti klinika su milžiniška moksline baze. Jos diplomai pripažįstami Lietuvoje ir visame pasaulyje. Ten yra puikios sąlygos mokytis ozonoterapijos paslapčių ir mūsų medikams.

Pasak svečių iš Rusijos, šioje šalyje ozonoterapija jau laikoma prioritetine medicinos sritimi. Ozonoterapijos tyrimais užsiima Centrinė mokslinė tiriamoji laboratorija ir net septynios klinikinės katedros. Ten dirba 8 mokslų daktarai, 17 mokslų kandidatų. Jie paskelbė per 200 mokslinių darbų, apginta apie 30 disertacijų, atlikta 16 autorinių atradimų. Svarbiausi tyrimai orientuoti į ozono biologinį poveikį, gydymo efektyvumą ir taikymą klinikoje.

Jei jūs norite apie tą metodą sužinoti daugiau, galite pasiskaityti Nyžnyj Novgorodo Medicinos akademijos minėtų ozonoterapeutų profesorių svetainėje: http://ozonetherapy.dtn.ru/

... Į Nyžnij Novgorodą vyksta mokytis šios srities specialistai iš JAV, Europos, Indijos, Indonezijos, Pakistano, Kipro ir kitų pasaulio šalių. Jie seniai tapo Europos ozonoterapijos mokyklos, kuri taiko žymiai didesnes ozono dozes, „konkurentais“, su kuriais mielai dalinasi savo patirtimi. Lietuvos medikams ši pažintis buvo pirmoji ir, tikėtina, tai turės atgarsį profilaktikos ir gydymo sferose.  

Daugeliui iš mūsų ozonoterapija yra visiškai nežinoma medicinos sritis, apie ją kartais sklinda „negeros“ kalbos.

 

Kaip yra iš tikrųjų?

 

Lietuvos medikai turi teisę užsiimti ozonoterapija lygiai taip pat, kaip ir ES medikai. Tad jų veikla yra legali.

Blogėjant ekologinei situacijai daugėja alerginių susirgimų, o antibiotikų ir antimikrobinių vaistų poveikis silpsta. Todėl verta žinoti daugiau apie alternatyvias metodikas („gamtinius faktorius“) tiek medikams, tiek pacientams, - kiekvienam žmogui.

Ozonas nuo neatmenamų laikų gydo mūsų planetą ir visus jos gyventojus nuo pernelyg karštos meilės pilnų Motulės Saulės spindulių (ypač ultravioletinių), nuo virusų ir mikrobų. Didelis pavojus iškyla gyvybei, kai tas sluoksnis sumažėja, o dar didesnis, kai jame atsiranda vadinamosios „skylės“.

Graikų kalba ozonas reiškia „kvepiantis“. Audros metu dangus „pažeria“ kartu su žaibo žiežirbomis ir dangiškų ozono molekulių, kvepiančių nuvytusių rožių aromatu.  Mieste tas malonumas trumpas arba net nejaučiamas. Smogo dvokas „užmuša“ ozono kvapą. Tik kaime ozonas jaučiamas stipriau. Tas kvapas patinka visiems be išimties. Sakoma, kad nuo jo atsigauna širdis… Kodėl? Todėl, kad skildamas ozonas O3 išskiria deguonį - O2 - būtiną visoms gyvoms būtybėms. Mes skundžiamės sveikatos sutrikimais dažniausia tik todėl, kad mūsų ląstelės badauja – joms trūksta deguonies. Ozonoterapijoje gydymas vyksta ne pačiu ozonu, o jo trečiuoju aktyviuoju deguonies atomu. Teorines baimes medikams kelia būtent tas trečiasis atomas - aktyvusis deguonis. Jo kiekis ozonoterapijoje yra griežtai dozuojamas. Kad taip griežtai būtų skiriami ir vartojami cheminiai vaistai, mažiau visi sirgtume.

Aktyvusis ozono atomas oksiduoja, tai yra sunaikina ne ląsteles, o virusus ir bakterijas, neturinčius membraninės apsaugos–plėvelės. Žmogaus ląsteles saugo membrana, imuninė sistema, - oksidacijos jos nebijo, jei imuninė sistema yra stipri. Ozono dozės tokios mažos, tiesiog „homeopatinės“, tokios kaip iš dangaus, yra ne tik nepavojingos, bet be jų mes negalėtume apskritai gyventi. Ozonas yra kasdienė būtinybė, mūsų nematomas draugas. Mes nežinome, kad mums trūksta tų „dangiškų ozono dozių“, kol nepradedame dusti, kol širdis nepradeda streikuoti….

Aktyvusis deguonies atomas naikina negyvas, pažeistas, vėžį ir kitas ligas sukeliančias ląsteles. Jos yra itin pavojingos dar ir tuo, kad dažnai yra užkrėstos virusais ir mikrobais, kurių iš ten iškrapštyti negali net stipriausi antibiotikai ir kiti cheminiai preparatai. Ozonas puola būtent tuos patologinius mikroorganizmus.

Dabar išplito vandens pramogos, baseinuose laiką leidžia šeimos su mažais vaikais. O koks ten vanduo? Kuo kvėpuoja vaikai (per odą ir plaučius) valandų valandas? Štai kodėl gerai būtų ozonuoti baseinų ar pirčių vandenį (ir vadinamojo kaimo turizmo sodybose). Tai būtų puiki papildoma paslauga žmonių sveikatai, nes ir kurortinėse zonose, kur ozono yra daugiau nei kitur, oro tarša didelė.

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) jau kelinti metai gąsdina pandeminio gripo pavojumi. O kas bus, jeigu tas gripas ateis? Kas mus apsaugos. Kas? Tik ozonas. Ozono reikia ir reikės ne tik žmonės, bet gyvuliams. Turėdami tą „kvepiantį debesėlį“ namuose ir fermoje apsaugosime save bei gyvulius nuo pandemijos grėsmių ir paukščių gripo. Mieste žmonės gyvena kartu su savo keturkojais draugais ir užsikrečia jų parazitais.

Kas trukdo jau šiandien kavinėms ar restoranams pasiūlyti savo lankytojams stiklinę šviežio ozonuoto vandens? Tai būtų originali ir skalsi paslauga.

Dabar mokslas jau daug žino apie ozono poveikį sveikatai. Sukurta Pasaulinė ozonoterapeutų asociacija, leidžiama daug mokslinių žurnalų, knygų, studijų, rengiamos mokslinės konferencijos, daugelyje šalių klinikose taikoma ozonoterapija, o specialistai kuria vis naujus ozono taikymo metodus. Tad ir mums metas kitomis akimis pažiūrėti į specialistų rekomendacijas ir atsikratyti gamtos faktoriaus baime.

Tenka pastebėti, kad Lietuvoje jaučiamas didelis informacijos apie ozoną ir ozonoterapiją trūkumas. Mokslinių žinių stoka iškreipia tikrą informaciją, o kai kada ji sąmoningai falsifikuojama. Kalbėti apie ozono pavojingumą sveikatai - nepagrįsta. Dabar, kai taip trūksta saugių profilaktikos ir terapijos metodų, - ozonas galėtų daug kur išspręsti senas opias problemas. Ozonas - saugus, jo poveikis netoksiškas. Labai mažos ozono dozės pagerina daugelio sunkių ligonių gyvenimo kokybę, ypač sergant širdies-kraujagyslių, diabeto, infekcinėmis, vidaus ir odos ligomis.

Tiesa, ozonas nepretenduoja į panacėją, bet…

 

Bus daugiau

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"