Paieška Kai atsimerkia akys

 Konkursui "Gamtos pasaka - 2008"

Kai atsimerkia akys

Diana AŠMONTAITĖ

Klaipėdos r. Endriejavo vidurinės mokyklos 10a klasės mokinė

Tą dieną, kaip ir visada, ji sėdėjo kambaryje, o mintis valdė žemiški ir banalūs dalykai: televizorius, kompiuteris ir ausinukės. Kiek tik ji atsimena, vis tas pats – gal jau dvylika metų. ,,Kai šalia mylimiausias televizoriaus pultelis, kitų ,,meilių“ ir nebereikia“, - pagalvodavo.

Štai ta akimirka ir buvo kažkokia lemiama, nes ji pakeitė ir niūrų merginos gyvenimą, ir atėmė iš jos televizijos signalais pritvinkusį kambarį. Pro aklinai žaliuzėmis užtemdytą langą nei iš šio, nei iš to prasiveržė liesas saulės spindulėlis. Iš pradžių jis tikrai buvo kažkoks suvytęs, bet po kelių minučių visas spindulėlių pluoštas (nežinia kaip ir pro kur) įsiveržė į kambarį. Jo šeimininkė pajuto, kad šis pluoštas užburia, nori pasakyti keistą paslaptį.

Reikia tik įsivaizduoti: televizoriaus pultelis dunkstelėjo į sieną ir subarbeno palovėje! Mergina skuoste išskuodė į kiemą.

Atsiduria, rodos, nepažįstamoje erdvėje, pamato tai, ko niekada nebuvo regėjusi. Saulė taip arti - ranka galėtum pasiekti. Ji kaitina skruostus, ji žadina naujas mintis ir keistą viltį: gal tai yra pavasario saulės dovana su šešioliktuoju gimtadieniu? Į akis pūsteli padūkėlis vėjelis – susitvenkia dvi nebuvėlės ašaros. Kaip du skaidrūs karoliukai jos rieda išblyškusiu skruostu ir... lyg krenta į jausmų ištroškusią širdį. Ji, tarsi pasakoje, suspurda, atsidaro, atsiveria...

Pamato mergaitė danguje vaivorykštę. Ne, ne vieną, o dvi, - viena kitą apkabinusias ir neįtikėtinai ryškias.

... Jau trečia diena televizoriaus pultelis guli po lova. Netikite?!. Gamtos gyvenimo grožis per daug ypatingas, kad galėtumei jį įkeisti į keturias kambario sienas. Įvairios žmogaus sukurtos pramogos ir linksmybės - prekybos centrai, atrakcionai, žaidimų kambariai - niekada neatstos vos dviejų vaivorykščių, saulės glamonių. Niekada nenuramins ir blizgančiu laideliu į ausines atgūrantys metaliniai muzikos akordai. Atkimšk variniais kamšteliais „įkalintas“ ausis, kad išgirstum net Tau kalbantį paukštį.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"