Paieška Ar bus išsaugotas Žemės rūbas?

Rašinių konkursui "Gamtos pasaka - 2008"

Ar bus išsaugotas Žemės rūbas?

Irma SAKALAUSKYTĖ

Klaipėdos r. Endriejavo vidurinės mokyklos 11 klasės mokinė

 

Gamta – žaliasis Žemės rūbas. Įsivaizduoti tokią Žemę visai nesunku, nes tokią ją priešais save matome ir tik žalią ją pažįstame. Bet ar bandėme kada ją įsivaizduoti be medžių ir be žolės – nuogą? Nykus vaizdas: aplink niūru, tamsu. Iškvepiame, o įkvėpti nėra ko.

Pavasaris jau čia pat. Sužaliuos gamta ir prasidės konkurencija: kas didesnius pumpurus sunokins, kas žalesniu lapu pasidabins. Tai bus gražu! Aišku, jei prie to grožio neprisilies pikta lemianti akis ir ranka...

Labiausiai vertinu natūralų grožį. Man skaudu, kai girdžiu miške ūžiančius pjūklus, kai matau liepsnojančią žolę. Turbūt reikia būti kurčiam, kad negirdėtum pievelės gyvūnų aimanų. Pernai tai pievelei pasisekė išvengti padegėjų. Padėjusi galvą ant to dirvonėlio, klausiausi nuostabios gyvosios žemės kalbos. Pabandykite – nuostabu!

Žinome, kad pirmykščiai žmonės kirto, retino, vartė miškus, bet tik tam, kad išliktų, kad šiandieną gyventume mes. Šių laikų didžiai gerbiami civilizuotieji monstrai pražiodo krokodiliškus elektrinių pjūklų nasrus ir guldo hektarą po hektaro. Tik, aišku, ne dėl išlikimo, o dėl storų piniginių.

,,Miškas verkia, miškas ūžia, vėjas žalią medį laužo...“ – rašė Maironis. O pabaigia poetas eilėraštį, primindamas apie skaudančią širdį. Ir dėl ko gi? Ogi dėl vėjo laužomo medžio!.. Ot, pamatytų poetas šiandieninių ,,medkirčių“ išdaigas – sprogtų širdis, nespėjusi sužinoti priežasties!

,,Et, geriau mirti negu tokiais laikais gyvenus...“ – prabiltų skerdžius Lapinas. Išgirdusi tokią aimaną, gal bandyčiau teisintis, kad ne aš žolę padegiau, kad ne aš ir miško kvartalus išskyniau. Kažkas tai padarė, bet ne aš. Betgi tas ,,kažkas“ vaikšto tarp mūsų!.. Tik jis, matyt, širdies neturi. Ne, turi jis širdį, jeigu neturėtų – nevaikščiotų. Kol kas vaikšto, bet tik tol, kol bus ką įkvėpti...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"