Paieška Stovyklauti yra miela!

Stovyklauti yra miela!

Stakių mokyklos (Jurbarko r.) jaunųjų miško bičiulių būrelio “Ąžuoliukas” nariai  ir mokytoja Loreta POCIENĖ

 

Stovyklos… Jose mes praleidžiame vasaras. O ko daugiau mums, jauniesiems miško bičiuliams, reikia: draugų, laisvės ir gamtos, kurią mes taip mylime.

(Žinia, mums dera ir šiukšlių rinkimas bei aplinkos tvarkymas. Ne kartą atliekas rinkome ir Stakiuose bei Ąžuolynėje, vykusios stovyklos metu Šilinėje. Šiukšles padedame rinkti ir Pašventyje. Kiekvieną žiemą neužmirštame ir gyvūnų. Mūsų atvežtomis gėrybėmis per žiemos šalčius džiaugiasi daugelis miško gyventojų.)

Stovyklavome daug kur.  2004-ųjų vasarą praleidome Pašvenčio stovykloje. Joje mes buvome apkrikštyti, smagiai tada leidome laiką, buvome tikri gamtos vaikai. Stovyklavome ir Jūravoje, ekologinio ugdymo centre. Turėjome išties šaunius vadovus. Daugelis iš jų parodė slapčiausias miško gyventojų buveines, supažindino su apylinkėmis. Jūravos apylinkėse yra vietelė pavadinta “Žukai”. O ten stovi daug metų skaičiuojanti Žukų evangelikų liuteronų bažnyčia. Buvo smagu pasiklausyti šios bažnyčios istorijos: apie statybos paslaptis, architektūrą ir dar daugelį mus dominusių dalykų. Šioje stovykloje „tapome“ netgi archeologais. (Tiesa, o ar žinote kuo įspūdinga Jūrava? Štai ten auga aukščiausias Lietuvos ąžuolas. Smagu turėti savo krašte kažką ypatingo.)

Stovyklų metu mes ne tik pramogaujame. Jose mes atliekame įvairias užduotis. Dažnai, jau kone daugiau nei ketvertą metų, renkame šiukšles pakelėse - ne tik piešiame plakatus tematika “Neuždek miško”, “Nešiukšlink”. 

Kartą teko svečiuotis Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje. Joje eksponavome ir mūsų kurtas puokštės. Buvo smagu pasidairyti į savo bendraamžių darbus, aptarti juos.

Na, štai tokie mes, Stakių jaunieji miško bičiuliai. Stengiamės, kad visi žinotų, jog Stakių miestelio JMB nariai yra veiklūs žmonės.   

Dažnai gauname įvairius įvertinimus, diplomus, padėkas. Visuomet smagu būti įvertintam ir pripažintam. Labai dėkojame Jurbarko miškų urėdijos darbuotojams, būrelio koordinatorei ir visiems kitiems žmonėms padėjusiems mums. Jų dėka mes įgyvendinome savo slapčiausius norus ir svajones.

2008 metai mums, jauniesiems miško bičiuliams, labai svarbūs: mes švęsime dešimties metų sukaktį, kai mūsų JMB būrelis įregistruotas Jaunųjų miško bičiulių sambūryje Vilniuje. Tai išties svarbus įvykis mums.  

Neatsiliekame ir patys. Buvome surengę JMB konferenciją “Mylėk medį, paukštį, žmogų…” Jos metu kai kurie iš mūsų buvo įvertinti ir gavo pirmosios bei aukštesnių pakopų pažymėjimus. Džiaugiamės, kad į mūsų rengiamus renginius bei konferencijas atvyksta Jurbarko miškų urėdijos darbuotojai, girininkai, kiti JMB kolektyvai. Tai, tarsi mūsų veiklos įvertinimas ir paskatinimas veikti toliau.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"