Paieška Pasitikime pavasarį!

Pasitikime pavasarį!

 

2008 metų vasario 1-ąją Europoje prasidėjo naujas BirdLife International partnerių koordinuojamo projekto „Gyvasis pavasaris“ (angl. – Spring Alive) etapas. Šią tarptautinę iniciatyvą koordinuoja Lenkijos paukščių apsaugos draugija OTOP (BirdLife partneris Lenkijoje), o lietuviškąją projekto dalį kuruoja Lietuvos ornitologų draugija.

„Gyvasis pavasaris“ Jūsų laukia specialioje projekto interneto svetainėje www.springalive.net (pasirinkite lietuvių kalbą), kurioje visiems besidomintiems yra suteikta galimybė įvesti duomenis apie pirmuosius pastebėtus iš žiemaviečių sugrįžtančius paukščius. Pavasario pranašais šiame projekte pasirinktos keturios visoje Europoje aptinkamų paukščių rūšys. Tai baltasis gandras, gegutė, čiurlys ir šelmeninė kregždė. Tikimasi, kad projekte, kaip ir kasmet, dalyvaus šimtai tūkstančių žmonių. Jų siunčiamų stebėjimų dėka galime sekti kaip pavasaris keliauja per Europą. Apsilankykite projekto interneto svetainėje ir įsitikinkite tuo patys!

Naudojant visų stebėtojų duomenis projekto svetainėje yra generuojami žemėlapiai, kuriuose bus galima stebėti kaip paukščiai sugrįžta iš savo žiemojimo vietų. Reguliariai tikrindami žemėlapius, stebėdami paukščius ir įvesdami duomenis apie savo stebėtus paukščius, projekto dalyviai patys turi galimybę paspartinti pavasario eigą savo šalyje ar regione. Be to, remiantis projekto dalyvių stebėjimais, turėsime galimybę kasmet sužinoti tikslias pirmųjų migrantų sugrįžimo datas, o galbūt net įvertinti kai kuriuos paukščių migracijos ypatumus ar nustatyti migracijos eigą įtakojančius aplinkos pokyčius.

Paukščių apsaugos organizacijos šiuo projektu siekia priminti, kad migruojantys paukščiai aptinkami visoje Europoje, jie kerta daugybės valstybių sienas, ir kad kiekvienas iš mūsų gali stebėti šį įspūdingą gamtos reiškinį prisijungdamas prie visoje Europoje vystančio projekto.

Laukiame visų Jūsų aktyviai įsijungiant į šį projektą.

 

LOD inf.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"