Paieška Žiurkius Pilėnas moko...

Žiurkius Pilėnas moko...

Aurelija DIRGINČIENĖ

 

Įprasta diena mokykloje prasideda neįprastai – pradinukai renkasi nešini... žiurkiukais ir peliukais. Pagalvojote, kad tai dėl to, kad šie metai tituluojami žiurkių metais? Visiškai ne.

Tiesiog vaikai rinkosi į Žiurkiaus Pilėno mokyklėlę, kurią pradėjo Pepė Ilgakojinė. Mergaitė, kaip mokytoja Kristina Kairienė ją pristatė – tikra rinkeliautoja. Pepė džiaugėsi ir gyrėsi vaikams daug gero radusi  - iš kuprinės traukė plastikinius butelius, petrapakelius nuo sulčių, indelį nuo kremo ir dar daug „gerų“ daiktų. Pepė tik suabejojo, ar mama leis namuose šiuos daiktus laikyti. Tuo suabejojo ir Pepės draugas Žiurkius Pilėnas, kuris taip pat atvyko į svečius pas pradinukus. Žiurkių atlydėjo gausi jo giminė – peliukai ir žiurkiukai iš 1a, 1c, 2a, 2c, 4a klasių.

Pradinukai dar rudenį susipažino su V.Pileckaitės–Ivinskienės atliekų tvarkymo elementoriumi „Kaip Žiurkius Pilėnas mokosi atliekas rūšiuoti“, o šiandien vaikų laukė susitikimas su knygele „Kaip Žiurkius Pilėnas mokosi elektronines atliekas rūšiuoti“. Pradinukai sužinojo apie įvairius Žiurkiaus Pilėno rūpesčius: kaip išlaikyti švarius namus, kaip surinkti šiukšles iš palangių ir kiemų, kaip atskirti elektronines atliekas ir kokios yra elektroninių atliekų dirbtuvės, kur jos yra ir kt. Reikėtų pridurti, jog Žiurkiaus Pilėno Atmintinę vaikai skaitė choru!

Pamokėlės pabaigoje pradinukai patikrino savo žinias apie rūšiavimą, studijuodami Ritos Karpuvienės (VšĮ „Žaliasis taškas“ Rinkodaros ir viešųjų ryšių vadovės) atsiųstas skaidres apie rūšiavimą.

Ir Pepė, ir Žiurkius Pilėnas, ir pradinukai bei renginyje dalyvavusios mokytojos džiaugėsi daug naujo sužinoję apie rūšiavimą. Visi vieningai priėmė Žiurkiaus siūlymą: pastatyti jam pilį iš... buitinių atliekų. Pasiraitosime rankoves ir...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"