Paieška Jūrų muziejuje išsikalė du pingvinukai

Jūrų muziejuje išsikalė du pingvinukai

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

Vasario vidury Lietuvos jūrų muziejuje išsirito du pingvinukai. Iš viso šiemet pingvinai buvo sudėję septynis kiaušinius, tačiau dalis jų buvo tuščių, kituose pingvinukų embrionai buvo per silpni ir užgeso vos pradėję vystytis.

Pirmasis pingvinukas – Gilės ir Felikso vaikas - išsirito vasario 11 dieną ir svėrė vos 65 gramus. Tai – vienas mažiausių muziejuje išperintų pingvinukų. Jis buvo labai silpnas ir pirmosiomis dienomis darbuotojams teko nemažai pavargti, kol paukščiukas sutvirtėjo. Dabar jis jau puikiai auga ir sveria 20 gramų daugiau. Drakės ir Magio vaikas pasaulį išvydo vasario 14 dieną, jau sverdamas 74 gramus. Šis paukštelis ypatingų rūpesčių nekėlė, nuo pat pirmųjų valandų buvo labai aktyvus ir garsiai šaukdamas reikalavo valgyti. Kokių lyčių yra pingvinukai, dar neaišku. Jų lytis išaiškėja tik pradėjus poruotis, trečiaisiais gyvenimo metais.

Pirmieji pingvinai muziejuje buvo išperinti 1991 metais. Tada patelė tupėjo ant kiaušinių pati, tačiau susirgo ir nugaišo. Todėl tausojant gyvūnų sveikatą (39 dienas jie nesimaitindami išsėdi ant kiaušinių), buvo nuspręsta perinti dirbtiniu būdu – specialiame inkubatoriuje. Taip muziejuje atsiranda mažieji pingvinukai, kuriais bent du mėnesius rūpinasi Jūros paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas ir biologas gyvūnų prižiūrėtojas Pavel Kulikov. Šie vyrai paukščiukus globoja lyg savo vaikus: visą tą laiką jie gyvena šalia mažylių – stebėdami juos, kas tris valandas ruošdami mikseriu maistelį iš vienuolikos komponentų (fiziologinio tirpalo, krevečių, žuvies, grietinėlės, alaus mielių, vitaminų, mikroelementų ir t.t.) ir maitindami.

Kol kas mažieji muziejaus augintiniai yra bevardžiai. Pagal daugiametę tradiciją, vardus jiems renka visos Lietuvos vaikai. Jau dabar kviečiame siųsti paprastu arba elektroniniu paštu gražius, prasmingus, lietuviškus ar tarptautinius, atitinkančius pingvinukų charakterį ar turinčius sąsajas su jūra, vardus. O iškilmingos ir linksmos vardynos vyks Tarptautinės muziejų dienos išvakarėse, gegužės 16 dieną.  Tą dieną muziejuje tradiciškai rengiama atvirų durų diena.       

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"