Paieška Nukirto...

Nukirto...

Laima ŠLIOGERIENĖ

Telšių mokyklos-darželio „Žemaitukas“ JMB būrelio „Girinukai“ vadovė

 

Jau gerokai išblėso kalėdinių švenčių nuotaika, jau senokai atsisveikinome ir su eglutėmis, kurios puošė sales, kambarius... Tiesa, mes, jaunieji miško bičiuliai, savo mokymo įstaigoje organizavome akciją „Nekirsk eglutės“. Akcijos metu raginome visą mokyklos bendruomenę šventėms puošti žalią šakelę. Mes kartojome: „Te neverks sakais eglutės kelmas“.

...Susirinkę po žiemos atostogų pasidžiaugėme, jog minėtoji akcija mums iš tiesų pavyko.

Po kurio laiko vieną iš popiečių praleidome gamtoje. Paprasčiausiai sakiau vaikams, jog einame ieškoti žiemos, kur šiemet kažko nuo mūsų nusigręžė. Vaikščiojome, gėrėjomės lieknais berželiais, žaliaskarėmis eglutėmis. Prie tiltelio šalia Masčio ežero dėmesį patraukė keista eglutė.

Priėjome arčiau. Eglės viršūnė buvo nurėžta įstrižai ir nusviesta netoliese. Matyt niekdariui pasirodė, jog reikia kirsti dar gražesnę eglaitę.

Vaikų akys klausiamai gręžėsi į mane. Ką jiems galėjau pasakyti... Kad Telšiuose, mieste ant septynių kalvų, gyvena įvairiausių žmonių. Esama ir niekdarių... Vienas iš jų ir pasišvaistė kirviu. Nors toji eglutė suvis nepradžiugino nei kokios salės publikos, nei kambaryje susirinkusiųjų... Mosteldamas kirviu tiesiog įžeidė visus telšiškius, kurie galėtų grožėtis išlakiomis eglaitėmis, tačiau pamato tik nykų vaizdą. Mat eglaičių būrelyje tokių nuskriaustųjų jau ne viena. Nesužalotų liko tik dvi...

„Pravirko sakais eglutė...“ - sakau vaikams ir nenusigręžiantiems nuo išniekintų medelių suaugėliams.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"