Paieška Ruonė savo mažylės nemaitins

Ruonė savo mažylės nemaitins

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

2008 02 28 rytą Lietuvos jūrų muziejuje pasaulį išvydo ruoniukė. Ją atsivedė muziejaus kanale gyvenanti Baltijos pilkoji ruonė Baltukė.

Tačiau ši, 28 metų mama, yra itin jautri patelė. Jau yra buvę atvejų, kai ji, perdėtai rūpindamasi naujagimiu, bando jį paslėpti ir net nuskandina. Tądien, kai tik Baltukė pirmą kartą pamaitino mažylę, ji buvo atskirta nuo mamos. Dabar ji yra izoliatoriuje, kur dirbtinai bus maitinama žuvies ir mikroelementų mišiniu.

Kitą savaitę tikimasi sulaukti dar vieno ruoniuko – Zundos vaiko. Zunda yra pavyzdinga mama ir paprastai jokių problemų dėl mažylio nekyla.

Dabar muziejuje yra šeši Pilkieji Baltijos ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų, dabar daugiausia jų yra Botnijos, Suomių ir Rygos įlankų pakraščiuose bei prie pietinių Švedijos krantų. Į Lietuvos pakrantes užklysta retai. Muziejuje yra ir trys Paprastieji ruoniai.

Jūrų muziejuje ruoniai gyvena nuo 1978 metų. Jau trylika metų yra veisiami. Per tą laiką sulaukėme 36 mažylių, 15 iš jų buvo paleista į Baltiją.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"