Paieška Žiemos palydos Žagarėje

Žiemos palydos Žagarėje

Vytautas BAČKYS

Žagarės regioninio parko ekologas

 

Žiema, kuri savo nagų taip ir neparodė, baigėsi. Kartu su kovo mėnesiu atėjo pavasaris. O koks gali būti pavasario sutikimas be žiemos palydų. Kovo 1 dieną, Žagarės kultūros centro ir Žagarės regioninio parko direkcijos iniciatyva, žagariečiai buvo sukviesti suvis išvaryti žiemą iš savo kiemo. Nors oras buvo darganotas, tačiau susirinko nemažas būrys miestelėnų ir Žagarės svečių.

Renginys vyko Žagarės dvaro parke, prie dvaro rūmų. Visus susirinkusius smagino Žagarės kultūros centro folkloro grupė, vadovaujama A.Visockienės. Žagariečiams ir miesto svečiams jie parodė stilizuotą vaidinimą ,,Sveikas pavasari“. Susirinkusiems taip pat koncertavo Žagarės kultūros centro ansamblis ,,Švėtė“ bei Žagarės gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojos Romos Stankienės.

Šventėje dalyvavo ir Juodeikių kaimo bendruomenės atstovai. Jų atsivežtas ,,Jurgis“ šventėje ieškojo sau nuotakos. Po nuotakos paieškos visi jo padėjėjai buvo apdovanoti šluotomis.

Susirinkę miestelėnai nemokamai buvo vaišinami koše ir karšta arbata, kurią išvirė Joniškio užkardos Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. Karštą alų virė ir juo visus vaišino dvi žavios Žagarės regioninio parko blondinės.

Šventės dalyviams buvo surengtos įvairios sportinės estafetės ir varžybos, kurias vedė Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas, tądien persirengęs Lietuvos kariuomenės savanoriu ,,Bugailiškiu-Prūdu“. Didžiausią įspūdį visiems paliko karučių vežimo varžybos, o daugiausia dalyvių sulaukė ,,Girininko bato metimo“ rungtis. Be šių rungčių susirinkusieji galėjo pasivaržyti ir kankorėžių mėtyme bei jojime su mediniais arkliukais, grūdų maišo kilnojimo rungtyje.

Varžybų nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti įvairiais prizais, kuriuos įsteigė Žagarės regioninio parko direkcija, UAB ,,Joniškio duona“, ŽŪB ,,Delikatesas“, UAB ,,Delpa“, verslininkė Genovaitė Korsakienė.

Pasibaigus šventei visi skirstėsi pakilia nuotaika, tikėdamiesi, kad kitais metais vėl bus pakviesti į smagią žiemos palydų šventę.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"