Paieška Padovanojome namelius...

Padovanojome namelius...

Lina ČEPUKAITĖ

Tauragės r. Žygaičių gimnazijos 2GB klasės mokinė, JMB būrelio „Skroblas“ būrelio narė

 

Pasitikdami Pasaulinę Žemės dieną jaunieji miško bičiuliai (JMB) nuo vasario mėnesio pirmosios dienos pakvietė visus gimnazijos mokinius padovanoti sparnuočiams namus. Paruošėme informacinį stendą, norėdami atkreipti visų mokinių dėmesį į tai, jog kiekvienos rūšies paukštelis peri - augindamas jauniklius patogiai jaučiasi tik namelyje, kuris meistraujamas atidžiai, pagal tam tikrus išmatavimus.

Kovo 12 dieną Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos JMB būrelio „Skroblas“ ir Šilalės rajono Simono Gaudiešiaus gimnazijos Didkiemio pagrindinio ugdymo skyriaus JMB būrelio „Ąžuoliukas“ nariai (su vadovėmis Irena Žebeliene ir Virginija Stragauskiene bei Žygaičių girininkijos girininku Romualdu Strašinsku ir Balskų girininkijos girininko pavaduotoju Raimondu Ivinskiu), kaip ir kiekvieną pavasarį, susirinko kelti inkilų. Šią paukščių sutikimo šventę mums padovanojo VĮ Tauragės miškų urėdijos miško želdinimo ir miško apsaugos inžinierė, jaunųjų miško bičiulių būrelių veiklos urėdijoje koordinatorė Zinaida Bandzinienė.

Šventėje dalyvavę jaunieji miško bičiuliai buvo labai įvairaus amžiaus: nuo pačių mažiausių (pradinių klasių moksleivių) iki vyriausių – abiturientų. Visiems 30 mokinių pakako veiklos. Susiskirstėme į darbo grupeles. Jose dar konkrečiau pasiskirstėme darbais: vieni kabinome inkilus, antri juos nešiojome, treti ieškojome tinkamų medžių inkiliukams įkurdinti.

Medžių paieška – labai svarbus ir atsakingas darbas, kadangi paukščių namų landa turi būti pietryčių pusėje ir kaboti 3-4 metrų aukštyje. Be to, tarp inkilų reikėtų išlaikyti apie 50 metrų atstumą, mat giesmininkai nemėgsta tankiai apgyvendintų vietų. Nors buvo nelengva atsižvelgti į visas šias sąlygas, pakabinom net 134 inkilus, kurių dalį patys pagaminome.

Jaunieji miško bičiuliai rūpinasi ne tik grįžtančių paukščių apgyvendinimu, bet ir jų būstų aplinka. Štai todėl dalis mūsų „medžiojo“ šiukšles – ėjo pamiške ir rinko atliekas, kurias gyventojai atveža ir išmeta į mišką, „manydami“, kad svarbu puikiai apsivalyti savo namus, o dėl miško taršos tegu širdį skaudina kiti. Dažniausiai mūsų „medžioklės“ kelyje pasitaikiusios atliekos – plastmasiniai ir stikliniai buteliai, tetrapakai, skardinės. Per porą valandų surinkome apie 80 kilogramų šiukšlių. Rinkome ir galvojome: argi štai tomis šiukšlėmis civilizuoti esame?.. Tad ir norėjome visiems priminti: „Žmogau, ką darai!.. Valydamas savo kiemus, šiukšlini mišką – paukščių ir žvėrelių (o ir savo!) namus. Tavo teršalai, keliaudami mitybos grandinėmis, per grybus, uogas, žvėris pateks į maistą. Mūsų artimieji, mes patys ir jūs – visi  susirgsime nepagydomomis ligomis“.

„Pakoregavę“ neatsakingo elgesio gamtoje padarinius, prisiekėme, kad mes nešiukšlinsime gamtos, kurios dalis yra ir miškas.

Na, o po sunkių dienos darbelių smagiai viešėjome Balskų poilsiavietėje: bendravome tarpusavyje ir su miškininkais, gyrėmės matę pirmuosius šalpusnių, žalčialunkių žiedelius ir nuostabųjį grybą – ausūnį. Inžinierė  Zinaida Bandzinienė patiems aktyviausiems, daugiausiai iškėlusiems inkilų, parinkusiems tinkamų medžių paukštelių namams, įteikė atminimo dovanėles, paskatindama mokinius labiau mylėti gamtą.

Ačiū miškininkams ir būrelių vadovėms už rūpestį, dovanas, puikią dieną miške, jaudinančią elgesio pamoką gamtoje.

Kviečiame visus bent Žemės dienos mėnesį prisidėti prie gerų darbų puokštės ŽEMEI!

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"