Paieška Sveikas, Ozone! (4)

Sveikas, Ozone! (4)

Kvapnusis ozonas: Žemės ir Žmogaus sveikatai. Terapinis ozono poveikis žmogui ir gyvūnui

Danguolė DROBLYTĖ

 

Gydymo tikslams ozonas buvo pradėtas naudoti gana neseniai. Tiesiog apie terapinį ozono poveikį ilgai nebuvo žinoma. Tad ir medicininiai ozono dujų suleidimo į veną ar pro odą aspektai po ozono atradimo ir jo naudojimo dezinfekcijai ilgą laiką liko be reikiamo dėmesio. Ir tik visai neseniai ozoną imta taikyti betarpiškai į audinius siekiant antibakterinio, antivirusinio ir antigrybelinio efekto.

JAV sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis ozonas sunaikina 99,9992% patogeninių mikrobų. Daugiau kaip 7000 Vokietijos gydytojų gydo įvairiausias ligas ozonu. Labai įdomi Italijos medikų patirtis. Italijos chirurgai, atliekantys pasistūmėjusių diskų operacijas, gydo šią patologiją specialiu mišiniu. Dr. Cesare Verga 1984 m. sukūrė metodiką, kurią sėkmingai pritaikė daugiau kaip 6000 pacientų. Dr. C.Vergos manymu, operacija nepašalina ligą sukėlusios priežasties, o tik kompensuoja biomechaninį stuburo pasistūmimą. „Dioskan“ metodas, kurio metu naudojamas ozonas, yra naujas disko dislokacijos gydymo metodas, leidžiantis išspręsti tiek biologinį, tiek biomedicininį patologijos aspektą. Dr. C.Vergos teigimu, ši metodika 95% atvejų yra sėkminga, nes: nėra kontraindikacijų; 95% atvejų sėkmingas rezultatas; pacientui nereikia reabilitacijos; nėra pašalinio poveikio.

Klinikos “Neozon” ozonoterapeutė, med.dr. Tamara Pečiuro pasakoja:

„Daugėja įrodymų, kad ozonas ardo virusų lipidų apvalkalą ir naikina juos pačius mūsų organizme. Tyrimai, publikuoti Kanados medicinos asociacijos žurnale, parodė, kad ozonas naikina ŽIV, hepatito, herpio virusus kraujyje, kuris naudojamas perpylimui. Reikia pažymėti, kad ozono dujos labai nuodingos, bet panaudotos labai mažomis – homeopatinėmis - yra saugios ir labai efektyvios. Ozono bijoti nereikia, nes ir gyvatės nuodai, ir chemoterapijoje naudojami cheminiai vaistai didelėmis dozėmis taip pat gali būti kenksmingi. Jei ozonas taikomas tik rekomenduotinomis dozėmis, kaip pavyzdžiui, mūsų klinikoje, kuri aprūpinta pačia geriausia aparatūra, kai ligonis yra kvalifikuoto specialisto rankose, galimybė, kad organizmas neigiamai reaguos į biooksidantinius metodus, labai menka.“

Gydytojos žodžius patvirtina ir faktai.

Vokiečių medikai surinko duomenis daugiau nei 384 775 pacientų ir ištyrė daugiau nei 5 milijonus ozonoterapijos taikymo atvejų. Paaiškėjo, kad pašalinių efektų procentas yra 0,0007% vienam taikymui. Šis skaičius kur kas mažesnis, nei bet kuriam kitam tradicinės terapijos metodui. Apskaičiuota, kad per pastaruosius 70 metų biooksidantiniai metodai buvo taikyti daugiau kaip 10 milijonų žmonių (daugiausia Vokietijoje, Rusijoje, Kuboje). Šiuo metu ozonu gydoma daugiau kaip 50 ligų.

 

Ar sveika gerti ozonuotą vandenį?

 

Ozonuotas vanduo skiriamas deguonies bado likvidavimui. Deguonies trūksta kiekvienam ne tik vasarą per karščius, esant labai užterštam miesto orui, bet ir rudenį, žiemą, pavasarį. Ozonuotas vanduo plačiai vartojamas gastroenterologijoje sergant gastritais, ezofagitais, esant opai, chroniškam cholecistitui. Sergant kolitu, esant disbakteriozei toks vanduo vartojamas tik išvalius žarnyną (hidrokolonoterapijos būdu) arba po klizmų. Ozonuotas vanduo ginekologijoje vartojamas sergant įvairiomis infekcinėmis ligomis: herpes virusu, chlamidijomis, mikolplazmoze, trichomonaze, o taip pat sergant vaginitu, kolpitu, gimdos kaklelio erozija. Stomatologijoje šis vanduo ypač reikalingas burnos dezinfekavimui, sergant stomatitu, gingivitu, dantų kanalo infekcijomis ir pan.

Ozonuotas vanduo turi teigiamos įtakos lipidų oksidacijai ir imuninės sistemos skatinimui. Nustatyta: chemoterapijos atvejais 3 metų laikotarpyje ligų paaštrėjimas atsiranda 79,2% ligonių, o gydant ozonidais - recidyvų pasitaiko 13,3% ligonių.

Šviežiai pagamintą ozonuotą vandenį reikia gerti esant tuščiam skrandžiui. Kiekis – ne daugiau kaip 1 stiklinė vienam kartui. Per dieną rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 2 stiklines ozonuoto vandens.

Nauda sveikatai ozonuojant vandenį neišmatuojama pinigais!

Patikimi vandens bei oro ozonavimo įrengimai namuose – didelis turtas belaukiant dar rimtesnių klimato “išdaigų”. Baseinų ir vonių ozonavimas nesukelia jokių pavojų sveikatai.

 

Palyginkite chloruoto ir ozonuoto vandens charakteristikas:

  

Parametrai

 

Chloravimas

 

Ozonavimas

Laisvo nuosėdinio reagento koncentracija

 

 

Ne mažiau kaip

0,5 mg/l

 

Ne daugiau kaip

0,3 mg/l

 

РН

 

 Iki 8

 

 Iki 8

 

Drumzlėtumas

 

 Iki 2 mg/l

 

 Iki 7 mg/l

 Kontakto laikas

 Ne mažiau negu 30 min.

 Iki 4 min.

 Е.coli

sunaikinimas

 

99%

 

100%

 Virusų sunaikinimas

 

70%

 

100%

Sporų, cistų, parazitų ir kt. sunaikinimas

 

0%

 

100%

Kompleksinis toksinų kiekio rodiklis ir mutageninis aktyvumas

 

 

Padidėjimas iki 3 kartų

 

Sumažėjimas iki 2,5 karto

 

Organiniai junginiai

Dioksinų, trigalometanų, chloraminų ir t.t. susidarymas

 

Biologinių organinių junginių sunaikinimas, įskaitant ir chloraminus

Ištirpęs deguonis

Žymus sumažėjimas

Padidėjimas iki 100%

Metalų jonai:

Fe, Mn, Al, Pb, Hg ir kt.

 išlieka

 Oksiduojasi ir pašalinami 100%

 

Dar neaišku, kodėl ozonas geriau už aktyvųjį chlorą?

Reikia daugiau argumentų?

* Naudojant ozoną 80-100%  sumažėja tradicinių cheminių medžiagų (chloro-bromo) gamyba ir vartojimas.

* Nebereikia kaupti ir saugoti pavojingas ir labai nuodingas medžiagas.

* Ozonas nesukelia akių ir odos dirginimo.

* Ozonas nesukelia odos sausumo ir sutrikimų.

* Maudantis ozonuotame vandenyje nereikia dažnai keisti maudymo kostiumų.

* Ozonas nesukelia putų vandens paviršiuje.

* Ozonas ne tik neteršia aplinkos, bet gerina jos ekologinę būseną.

Ir dar, ir dar... Bent atsakykime į tradicinius klausimėlius...

Koks ozonuoto vandens PH? Toks vanduo yra silpnai šarminis, o jo PH - 7,5 - 9,0. Toks vanduo rekomenduojamas gėrimui.

Kiek kartų padaugėja deguonies ozonuotame vandenyje? Ozonuotame vandenyje deguonies yra 12 kartų daugiau nei paprastame vandenyje.

Kaip greitai skyla ozonas ore ir vandenyje? Ore – per 10 min. ozono tampa dvigubai mažiau, o vandenyje jis skyla per 20-30 min.

Ar ozonuoto vandens kaitinimas turi įtakos deguonies stoviui? Visada po kaitinimo deguonies kiekis sumažėja.

Nuo ko priklauso ozono koncentracija vandenyje? Tai priklauso nuo vandens priemaišų, temperatūros, vandens rūgštingumo, indo, kuriame laikomas vanduo, medžiagos ir geometrijos savybių.

Kodėl vandens prisotinimui deguonimi būtinai naudojamas O3 , o ne O2? Ozonas maždaug 10 kartų geriau tirpsta vandenyje, nei deguonis ir ilgiau išlieka.

Kuo žemesnė vandens temperatūra, tuo ilgiau jame išlieka ozonas.

Kodėl sveika gerti deguonimi (ozonu) prisotintą vandenį? Ozonas padeda audiniams pasisavinti gliukozę. Daugiau kraujo su deguonimi patenka į organus, dingsta deguonies alkis, pagerėja audinių mikrocirkuliacija. Ozonas teigiamai veikia kepenų ir inkstų metabolizmą. Palaiko širdies raumens veiklą.

Kuo naudinga sveikatai ozonuoto vandens vonia? Tokia vonia naudojama sisteminei kraujotakai gerinti, žaizdų gijimui, kovai su odos ligomis, aktyvuoja detoksikacijos procesus, gerina kvėpavimo funkcijas. Ozonuotą vandenį, skirtą maudymui, reikia ozonuoti 30-40°С. Reikia gerai išvėdinti patalpas. Širdies ploto į vonią nenardinti. Jei patalpa nepakankamai išvėdinta, reikėtų kvėpuoti per drėgną kaukę.

Ar sveika vartoti ozonuotą vandenį sergant kraujagyslių ir širdies ligomis? Teigiami poveikis sergant šiomis ligomis įrodytas klinikinėje praktikoje.

Pastebėta, kad sumažėja cholesterolio kiekis kraujyje, kraujo krešulių susidarymo pavojus, o deguonies transportas aktyvuoja ląstelių “kvėpavimą”.

Ar galima ozonuoti mineralinį vandenį? Tokiame vandenyje išlieka visi mineralai, vanduo tampa saugus ir pripildytas deguonies.

Kokia vandens, parduodamo plastikiniuose buteliuose, kokybė? Pasaulinio Gamtos fondo Šveicarijoje tyrinėtojai rado (11 iš 29 rūšių geriamojo vandens) taršos pėdsakų ir virusų. Mokslininkai teigia, kad nedidelis biologinės ar toksinės medžiagos kiekis vandenyje gali sukelti ilgalaikius virškinamojo trakto susirgimus.

Tad kas yra svarbiausia? Pinigai, ar… ozonas?

... Baigiame trumpą pasakojimą apie kvapnųjį ozoną, jo gydomąjį poveikį Žemei ir Žmogui.

Dabar jau žinosite, kad ozonas padeda įveikti sunkių negalavimų „kaltininkus“ - virusus ir mikrobus. Ar jie kalti? Dar neaišku – kada ir kiek... Gal KALTI mes patys, jei abejingi net žinioms...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"