Paieška Jaunieji vartotojai informuoti apie aplinkosaugą

Jaunieji vartotojai informuoti apie aplinkosaugą

Jurgita MAČIŪNAITĖ

 

Kovo 18 d. Trakuose vykusiame renginyje buvo pristatyti projekto ,,Informuota visuomenė – darnios plėtros garantas“ , kurį remia Lietuvos Respublika, iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, rezultatai bei apdovanoti aktyviausi projekto dalyviai: Šiaulių Rėkyvos pagrindinė mokykla (pagrindinis prizas), Kauno rajono Šlienavos pagrindinė mokykla, Vilniaus nevalstybinis SOS darželis ir Vilniaus lopšelis-darželis „Pasaka“.

Projektas vyko 2006-2008 metais, jam buvo skirta 162 295,80 Lt parama. Projektas atitiko priemonę “Aplinkos kokybės gerinimas ir žalos aplinkai prevencija”.

Informavimo projektuose itin sunku įvertinti kiek žmonių jis paveikė. Vertinant projektą remtasi keliais skaičiais: dar projektui nepasibaigus jaunimui skirtą naująją svetainę vartojimas.apicentras.lt aplankė daugiau nei planuota lankytojų - per 9000, piešinių konkurse dalyvavo daugiau nei 700 dalyvių, į projektų konkursą pateikta apie 40 paraiškų, paskaitas apie atsakingą vartojimą išklausė keli šimtai žmonių, o informacinį klipą per televiziją matė keliasdešimt tūkstančių gyventojų!

Projektas buvo skirtas jaunimo ugdymui, tačiau nepamiršti ir specialistai - projekto metu rengtus naujienlaiškius apicentras.lt gavo didžiosios bibliotekos, aplinkosaugininkai, žurnalistai ir politikai. O atvirukai, skirtukai, kalendoriai ir spalvinimo knygelės iškeliavo į visos Lietuvos mokyklas. Kad projekto leidiniai iškart nepateko į šiukšlių kibirą, liudija skambučiai ir laiškai – žmonės klausia, ar galėtų gauti daugiau šių leidinių, prašo ateityje jų nepamiršti ir atsiųsti naujų.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"