Paieška Tarp vaizdingųjų Nemuno vingių

Tarp vaizdingųjų Nemuno vingių

Vytautas LEŠČINSKAS

 

Iš tiesų, įdomioje vietoje esantis Nemuno kilpų regioninis parkas apima dalį dviejų miestų – Prienų ir Birštono – teritorijų, o kiti jo plotai išsidėstę dviejose – Alytaus ir Prienų – miškų urėdijose.

 

Į regioninio parko teritoriją yra įsiterpusių ir privatiems savininkams priklausančių plotų, bet, pasak direktorės Dalios Križinauskienės, didesnių problemų dėl to nekyla.

„Mūsų regioninio parko specifika ta, kad jo teritorijoje yra Birštono kurortas, miestas ir dalis Prienų miesto, visa upės pakrantė, panemune besidriekiančios gatvės, taip pat Paprienės kvartalas, kuris yra jau už Nemuno. Mums tenka didelė atsakomybė nagrinėti teritorijų planavimo dokumentus, rengti sąlygas, teikti suderinti išvadas. Taip pat turime analizuoti ir techninių projektų rengimo dokumentus bei teikti išvadas. Taigi krūvis mūsų darbo kolektyvui yra labai didelis. Juk iš viso turime aštuonis darbuotojus; iš jų keturi – specialistai. Darbuotojų labai trūksta, nes Prienuose įkurtas naujas lankytojų centras, tad jis turi veikti. Manau, ten reikėtų ne mažiau dviejų darbuotojų. Bet dar neturime nė vieno“, - pasakojo direktorė.

Kadangi regioninis parkas yra arti Kauno miesto, net dalis Alytaus rajono pakliūva į jo teritoriją, kuri yra intensyviai lankoma. Apie 70 procentų parko teritorijos užima miškai, tad iš esmės žmonės ir važiuoja į tuos miškus, naudojasi juose įrengtomis poilsiavietėmis. Svarbu, kad abi miškų urėdijos – Alytaus ir Prienų – labai pagelbsti prižiūrėdamos ir tvarkydamos rekreacines teritorijas, įrengdamos naujas. Miškininkai labai geranoriškai bendradarbiauja su regioninio parko darbuotojais.

Prienų miškų urėdijos teritorijoje įrengti du mokomieji takai. Dviračių bei pėsčiųjų takas Žvėrinčiaus miške ir 10 kilometrų ilgio specifinis takas tarp Prienų ir Birštono – su įvairiomis atokvėpio vietomis, treniruokliais ir informacija. Taip pat yra poilsiaviečių ir viena apžvalgos aikštelė, įrengta ant Nemuno kranto (Prienų miškų urėdijos teritorijoje). O Alytaus miškų urėdijoje visi rekreaciniai objektai yra Punios šile, kurio lankymas reguliuojamas, nes tai rezervatinė teritorija. Įdomūs lankytojams objektai joje – Ąžuolų alėja, arba Kunigaikščių alėja, nes ten augantiems ąžuolams suteikti kunigaikščių vardai su pažymėtais jų valdymo metais, kita istorine informacija. Taip pat įrengtas gamtos takas neįgaliesiems. Dar viena įspūdinga rekreacinė vieta – Žaltės slėnis, kuriame išdėstyta senovės lietuvių deivių skulptūrų grupė, įrengtas aukuras.

„Mūsų didžiausia svajonė – artimiausiu metu pradėti Prienų lankytojų centro veiklą, - sakė Dalia Križinauskienė. – Pastatas yra, jau parengtas ir ekspozicijos projektas, reikia tik eksponatus išdėstyti. Numatyta, kad lankytojų centras atliks dvi funkcijas: informacinę (veiks speciali ekspozicija, bus įvairios informacijos, kurios reikia parko lankytojams) ir mokomąją – įrengta konferencijų salė, skirta seminarams, kitiems šviečiamojo pobūdžio renginiams“.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"