Paieška Lapėse mums patiko!

Lapėse mums patiko!

Iš JMB sambūrio konferencijos „Miškas ir mes“ sugrįžus.

Angelė AŽUSIENIENĖ

Anykščių r. Raguvėlės pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja   

 

Laukdami grįžtančių paukščių Raguvėlės pagrindinės mokyklos JMB „Girinukai“ pagamino nemažai inkilų. Mokiniams padėjo technologijų mokytojas Algirdas Mačiulis, o mediena mus aprūpino Panevėžio miškų urėdija.

Inkilus gaminame jau keletą metų. Šįmet - smulkesniems miško paukšteliams. Po to, kartu su Raguvėlės girininku Arvydu Stake, iškėlėme namelius sparnuočiams Noriškių miške.

... Po atostogų vykome į Kauno rajono Lapių pagrindinę mokyklą, kur buvo organizuota respublikinė JMB sambūrio konferencija „Miškas ir mes“. Dešimtokai Rūta Kulbokaitė ir Edvinas Zorgevičius pristatė mūsų būrelio veiklą, o ketvirtokė Dovilė Stakytė - savo dviejų metų stebėjimų rezultatus (darbas „Paukščiai mūsų sodyboje žiemą“). Aštuntokai Romas Šimėnas ir Jonas Grilauskas vežė į parodėlę savo dirbinius iš medžio.

Išklausėme daug pranešimų, kurie mums buvo labai įdomūs. Smagu buvo matyti Lapių pagrindinės mokyklos mokinių paruoštą darbą „Virtualus Lapių herbaras“. Šių dienų mokiniams - labai įdomus ir nesunkiai atliekamas darbas. Svarbiausia, kad šio darbo metu vaikai lengvai susipažįsta ir pažįsta augančius apylinkių augalus, domisi jais.

Konferencijoje Lapėse Kulautuvos vidurinės mokyklos mokinė R. Svidinskaitė supažindino mus su „Laumės šluota“. Mūsų regione dar neteko matyti amalo, tad tai buvo mūsų moksleiviams naujiena - susidomėję klausėsi pranešimo. Paliko įspūdį „Kormoranai Arlaviškėse“, „Kadagių slėnis“, kuriuos Lapėse surengtoje konferencijoje pristatė Piliuonos vidurinės mokyklos mokiniai. Smagiai nuteikė Kauno rajono P.Mašioto pradinės mokyklos vaikai, kurie skaitė savo sukurtas eiles apie paukščius, gražiai dainavo.

Maloniai nuteikė svetingas Lapių mokyklos mokytojų ir mokinių nusiteikimas. Buvome priimti labai maloniai, supažindinti su mokykla. Grįžome tikrai puikiai nusiteikę.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"