Paieška Pasidairymai po Jonavos kraštą

Pasidairymai po Jonavos kraštą

Aurelija DIRGINČIENĖ, Šiaulių „Juventos“ mokykla;

Rasa TOLEIKIENĖ, Šiaulių Sutrikusios klausos ugdymo centras

 

Šiaulių „Juventos“ ir Šiaulių m. Sutrikusios klausos ugdymo centro mokiniai išsiruošė į ekskursiją. Ne bet kur. Į vietą iš didžiausių Lietuvoje pramonės gigantų – didžiausią azoto trąšų ir kitų pramoninių chemijos produktų gamintoją Lietuvoje bei didžiausią tokio pobūdžio gamyklą Baltijos šalyse - Jonavos AB „Achemą“.

Mokinukai stebėjo apšalusius, apšarmojusius vamzdžius, kuriuose teka suskystintas (minus 180 laipsnių) azotas. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kas gaminama šioje įmonėje, kaip rūpinamasi čia švaria gamtine aplinka.

Po „Achemos“ teritoriją vaikus vežiojęs inžinierius R.Buda pasakojo, jog bendrovė gerina aplinkos apsaugos būklę, jog didžiulį dėmesį skiria savo darbuotojų bei aplinkinių žmonių sveikatai, jog mažina neigiamą poveikį gamtai. (Beje, vaikams paaiškėjo, jog klijus „Lipalas“ taip pat gamina „Achemoje“.) Mokinukai buvo maloniai priimti ir sužinojo labai daug... Vaikai atkreipė dėmesį į tai, kad gamyklos teritorijoje oro temperatūra yra keliais laipsniais didesnė, nei už jos ribų, tai matėsi žiūrint į sprogstančius krūmus, medžius.

Jonavos krašto muziejuje šiauliečiai susipažino su unikaliais, tik Jonavos kraštui būdingais eksponatais - įvairias padargais, baldais, indais, liaudies meistrų darbais.

Kelionės metu aplankėme vieną iš seniausią Lietuvoje (pastatytą 1662 metais) Skarulių bažnyčią, pamojavome pralekiančiai pro šalį geltonai, kaip saulė, menininkų St. Samulevičienės, R.Samulevičiaus ir A.Samulio sodybai.

Vainių dvaro parke apžiūrėjo šimtametes tuopas, pasidžiaugė mažyčiais šaltinėliais, kurie tarpusavyje kertasi, kryžiuojasi... Abiejų mokyklų mokiniai šiame parke įkėlė inkilėlį.

Mažieji keliautojai ištvermę išbandė kopdami į Ruklos piliakalnį, dar vadinamą Koplyčkalniu, nuo kurio atsiveria nuostabus Neries vingio bei apylinkių vaizdas. (Beje, Ruklos mokomajame pulke karininkas ne tik mokė žygiuoti, bet taip pat supažindino su ginkluote, papasakojo apie kareivių tarnybos laiką.)

Už šią puikią ekskursiją mokiniai dėkingi AB „Achema“, kuri ne tik įsileido mus į savo valdas, o ir finansavo kelionę!

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"