Paieška Ir mažieji neabejingi...

Ir mažieji neabejingi...

Rasa KUČINSKIENĖ

Prienų „Žiburio“ gimnazijos mokytoja

 

Vos ne kasdien per televiziją matome dėl atšilimo skylančius ledynus, nuo taršos išmirusias žuvis, be saiko kertamus Amazonės baseino miškus, milžiniškus didmiesčių šiukšlynus, ar kur nors, atsitikus avarijai, gatve vaikštančius žmones su respiratoriais. Tai pasaulinės ekologinės problemos, tačiau jos aktualios ir mums, dėl globalinio atšilimo vyksta intensyvi klimato kaita, kuri sąlygoja prastesnį Lietuvos žemdirbių derlių, vyksta pastebima gyvūnų ir augalų rūšių migracija į šiaurę, mūsų upės srūva nekontroliuojamais teršalais, oras darosi vis panašesnis į užsieninį smogą. Turėdami teršiančias elektrines, mes dar perkame energiją iš kaimyninių valstybių.

Tokie vaizdai atrodo atmestini. Jei nesiliausime taip naiviai rūpintis savo planeta, paversime ją šiukšlynu, kuriame gyventi negalėsime. Taip ne tik teršiame savo, o ir savo vaikų, jų palikuonių planetą. Kuo greičiau pradėsime tuo rūpintis, tuo greičiau turėsime ir pirmuosius rezultatus. Pakeisti esamai situacijai yra daug būdų, tačiau efektyviausias – pradėti nuo savęs.

Kovo 12 d. Prienų „Nemuno“ pradinėje mokykloje „Žiburio“ gimnazijos 2 klasės mokinės surengė paskaitą „Nebūk abejingas gamtai“. Tai buvo skirta mažiesiems – pirmokams. Paskaitėlės tikslas - mažuosius supažindinti su šiukšlinimo pavojumi, juos sudominti, įtraukti į aktyvią atliekų rūšiavimo veiklą.

Pradžioje buvo pateikiami faktai apie atliekų tvarkymo galimybes, jų rūšiavimą ir perdirbimą, atliekų žalą ne tik visuomenei, o ir žmogui.

Po trumpos paskaitėlės, renginio vedėjos parodė šiuolaikinį filmuką apie atliekų žalą. Taip pat su vaikais buvo žaidžiami žaidimai: vaikai rungėsi, kas greičiau tinkamai surūšiuos atliekas. Vyko ir viktorina, kurios metu buvo tikrinamos vaikų žinios apie atliekų rūšiavimą, jų perdirbimą. Vaikučiams buvo užduoti namų darbai. Jie turėjo sukurti, padedant mokytojams, herbą „Nebūk abejingas gamtai“ ir šūkį prieš šiukšlinimą.

Po renginio klasių atstovai pelnė diplomus ir plakatus. Pasirodo, net ir mažiausieji neabejingi gamtai, jiems rūpi mus supanti aplinka.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"