Paieška Pamilti vertybes...

Pamilti vertybes...

Šiaulių rajono Raudėnų pagrindinėje mokykloje vyko trys renginiai, skirti Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

V.LAPĖNIENĖ

Biologijos bei geografijos mokytoja

 

... Paukščių grįžtuvių proga Šiaulių rajono Raudėnų pagrindinėje mokykloje vyko šventinė popietė „Čiulba ulba paukštužėliai“. Popietę organizavo ir išradingai pravedė mokytoja metodininkė A.Steponavičienė. Ji pakvietė visus susirinkusius švęsti savotiškuosius naujuosius metus kartu su miško paukšteliais ir žvėreliais.

Pagrindiniai šventės svečiai buvo Pakumulšių pradinės mokyklos mokiniai. Jie buvo ne vien svečiai-stebėtojai, o ir paruošė iliustruotą pranešimą apie gandrų populiaciją Pakumulšių kaime.

Neatsiliko ir raudėniškiai, kurie šiai šventei ruošėsi ilgai ir kruopščiai: mokėsi eilėraščius apie paukščius, šoko, pamėgdžiojo paukščių balsus, dainavo, atsakinėjo į klausimus (ketvirtokai parodė etnografinę inscenizaciją „Žvirblio vestuvės“).

Tokia buvo vadinamoji linksmoji dalis.

Šventės dalyviai išklausė ir rimtus moksleivių pasisakymus. Štai septintokas E.Bružas skaitė pranešimą „Lietuvos paukščiai“ (ruošė mokytoja V.Lapėnienė), trečiokė G.Katkauskaitė - „Gegutė“ (ruošė R.Skudrickienė), ketvirtokės G.Gelžinytė, G.Garnytė, S.Preimantaitė kalbėjo tema „Lietuvos paukščiai etnokultūroje“ (ruošė mokytoja A.Steponavičienė), šeštokė E.Poškutė - „Atpažinkite paukščius“ (ruošė mokytoja V.Lapėnienė).

Į nuotaikingą šventę įsijungė ir garsusis mokyklos etnografinis ansamblis „Gerviki“ (vadovaujamas mokytojos J.Lubienės) - atliko net 18 dainų apie paukščius.

Po šventės mokiniai vaišinosi ekologiškų vaistažolių arbata, apžiūrėjo stendus, kuriuose galėjo susipažinti su pagrindiniais Lietuvos paukščiais.

Ši šventė parengta pagal mokytojų A.Steponavičienės ir V.Lapėnienės projektą „Čiulba ulba paukštužėliai“.

... Vyresniųjų klasių mokiniai (8-10 kl.) buvo pakviesti į renginį „Žemė – mūsų planeta“. Tai organizavo mokytojas G.Ambražas. Jo vadovaujami dešimtokai paruošė net 6 pranešimus. Juose mokiniai pasakojo ne tik apie Žemės skaudulius (taršą, gamtos niokojimą), o ir kvietė saugoti aplinką, gamtą, taupiai naudoti jos turtus, džiaugtis Lietuvos kraštovaizdžio unikalumu.

Nepamiršti liko ir vyresnieji miestelio bendruomenės nariai. Juos į mokyklą pakvietė „Tėvų seklyčia“, kuriai vadovauja mokytoja A.Steponavičienė. Ji pakvietė iš Kuršėnuose esančių Kūrybos namų tautodailininkę M.Janulienė, kuri mielai sutiko pamokyti išradingai ir labai paprastai komponuoti pavasarines puokštes. Pasimokyti komponuoti puokščių panoro ir vyresniųjų klasių mokiniai. Dėkojame tautodailininkei M.Janulienei, kuri nepagailėjo ne tik savo brangaus laiko, o ir įvairių medžiagų, iš kurių kiekvienas dalyvis pasidarė pavasarinę puokštę.

.. Visi pasidžiaugėme vaikų tėvelių rankdarbiais – net 16 tėvelių sutiko eksponuoti tai, ką jie mėgsta veikti laisvalaikiu.

... Žemė atbunda – ir kaip smagu, kad mes, raudėniškiai, turėjome galimybę pabendrauti, padiskutuoti, sužinoti, išmokti, pamilti tai, kas neįkainuojama...

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"