Paieška Vilkas pilkas nebaisus?..

Vilkas pilkas nebaisus?..

Vytautas BAČKYS

Žagarės regioninio parko direkcijos ekologas

 

Nūnai spaudoje ir kaimo gyventojų tarpe daug diskutuojama apie laukinių plėšrūnų poveikį mūsų gyvenamai aplinkai. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir pasikeitus žemėvaldai teigiama, jog labai pagausėjo vilkų, o tai iškart pajuto kaimų, ypač pamiškių gyventojai. Labai pagausėjo naminių gyvulių užpuolimo ir sudraskymo atvejų.

Žagarės regioninio parko direkcija, norėdama šiuo klausymu sužinoti aplinkosaugininkų, miškininkų, medžiotojų bei gyventojų nuomonę, kovo 31 d. surengė seminarą–diskusiją „Stambiųjų plėšrūnų (vilko, lūšies) būklės ir apsaugos problemos Lietuvoje“.

Diskusiją pradėjo ir plėšrūnų padėtį Žagarės miške apibudino Žagarės regioninio parko direktorius Mindaugas Balčiūnas. Seminaro lektorius, VU Ekologijos instituto Žinduolių laboratorijos vedėjas dr. Linas Balčiauskas aptarė stambiųjų plėšrūnų būklę Lietuvoje, jų santykį su žmonėmis ir iš to kylančias problemas. Pasidalino turima informacija apie užsienyje sukauptus duomenis šioje srityje. Taip pat pateikė informaciją apie numatomus atlikti lūšių tyrimus Žagarės miške. Po dr. L. Balčiausko pranešimo įvyko ilga diskusija apie vilkų būklę, jų skaičių bei santykį su žmonėmis. Ypač buvo diskutuojama apie pilkių skaičiaus reguliavimą ir jų žalą ūkininkams.                                                                                                                                                                                                                                             

Seminare taipogi dalyvavo Kamanų valstybinio rezervato, Žemaitijos nacionalinio parko atstovai, rajoninio laikraščio „Sidabrė“ korespondentė, Baltijos televizijos laidos „Tauro ragas“ reporteriai.

Po renginio visi susirinkusieji iš tikro teigė, jog išgirdo daug naujos ir vertingos informacijos apie stambiuosius Lietuvos plėšrūnus.

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"