Paieška Atsakingumo daigai

Atsakingumo daigai

Janina DAUKIENĖ

Kupiškio rajono Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mokytoja

 

Pavasario saulė sušildė žemę. Žmones tarsi skatina apsidairyti, ką galima padaryti, kad aplinka būtų gražesnė.

Projekto „Mūsų darbai - Žemei“ dalyviai žino: labai svarbu rinkti buitines atliekas, jas rūšiuoti. Mes nuo to ir pradėjome. Perėjome miškelio pakraštį, jį sutvarkėme. Švarias ir išrūšiuotas sudėjome į joms skirtus konteinerius.

Džiugiai vaikus nuteikė svečio iš Kupiškio miškų urėdijos apsilankymas. Miškų naudojimo ir miškotvarkos inžinierius V. Stapulionis jauniesiems miško bičiuliams ne tik padovanojo pušaičių sodinukų, o ir įkvėpė didelį norą globoti, saugoti pasodintą medelį.

Patarimų, kur geriau tiktų sodinti pušaites, nepagailėjo UAB „Kupiškio komunalininkas“ Želdynų tarnybos vadovas A.Gasiūnas, paaiškinęs kokią žemę mėgsta pušys, mokė kasti duobeles ir sodinti medelius.

Visa tai - tikra šventė. Mokyklos aplinką papuošė net 36 pušaitės. Darbas vaikams labai patiko. Tai atsispindėjo jų veiduose ir piešiniuose.

Mokinių aplinkosauginei veiklai neabejingi liko ir tėveliai. Pakviesti vaikų kalė paukščiams inkilus. Į didelius medžius buvo įkelti 23 namučiai sparnuočiams.

... Mūsų „Ekologinės abėcėlės“ respublikinio konkurso dvidešimties mokinių grupė buvo apdovanota pažintine ekskursija į Arklio muziejų (Anykščiai). Jaukioje senovinėje aukštaitiškoje troboje prie kaimiškos krosnies mokiniai klausėsi nuoširdaus ponios Ritos Vasiliauskienės pasakojimo apie Lietuvos kaimo žmogaus darbus ir rūpesčius, sužinojo daugybę įdomių dalykų iš praeities. Išklausę pasakojimą apie rugių sėjimą, kūlimą, malimą, duonos kepimą, mokėsi „pagranduką“ kepti. 

Kol šventa duonelė kepė, vaikai apsilankė kitose Arklio muziejaus trobose, klausėsi įdomių pasakojimų apie šiuos darbščiuosius kaimo gyvulius. Juk svarbus pagalbininkas ūkyje buvo arklys, visus darbus padėjo dirbti valstiečiui. Tad ir žmogus rūpinosi arkliu.

Po pažintinio pasivaikščiojimo ir smagių sūpynių mokiniai sugužėjo atgal į trobą. Duonutės ragauti. Čia svetinga šeimininkė, vaišėmis stalą nukrovusi, ateinančiųjų jau laukė. Gyrė vaikai apkepusių bulvių skanumą, duonos su sviestu gardumą, medų, sūrį ir kaimišką dešrą. Arbata atgaivino, geras žodis ir svetingumas šildė.

Namo vaikai grįžo būdami puikios nuotaikos, su lauknešėliu, suvenyrais namiškiams.                            

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"