Paieška Gaivinkime Vilnelės pakrantes!

Gaivinkime Vilnelės pakrantes!

Sondra JONCEVA

 

Tokiu šūkiu kvietėme vilniečius (ypač jaunuosius) balandžio 19 d. į talką, švarinti Vilnelės, jos pakrančių N.Vilnios teritorijoje (Karklėnų apylinkėse).

Tiems, kurie skaito „Žaliąjį pasaulį“, noriu padėkoti, jog atėjo, atvažiavo ir dalyvavo talkoje. Joje dalyvavo 36 žmonės (9 vaikai iš „Žaliųjų turistų“, 10 vaikų iš SOS vaikų kaimo (drauge su Vaciu Paulausku), šešios 7 klasės mergaitės entuziastės iš P. Vileišio mokyklos, Valiulių šeimyna (6 asmenys),

Kristina Mekšrūnienė ir 2 jos kolegės iš Lietuvos keliautojų sąjungos, Daivas Girončikas iš flyfishing.lt klubo, Arvydas Puodžius IĮ”Baidarės.lt”  vadovas).

Talkos statistika. Jauniausia dalyvė - Rasa Valiulytė (6 metai), vyriausias dalyvis - Vacys Paulauskas (64 metai). Išviso surinkti 186 maišai (120 l talpos) šiukšlių, 248 padangos, krūva baldų detalių ir automobilinių dalių.

*  *  *

Vienos didžiausių elektronikos ir automobilių atliekų perdirbėjų UAB „EMP recycling“ valdybos pirmininkas Almontas Kybartas sakė, jog bendrovė prisijungia prie „Žaliųjų turistų“  iniciatyvos sutvarkyti Vilnios pakrantes, nes vandens švarinimas yra tiesiogiai susijęs su ekologine „EMP recycling“ veikla.

„Mes ketvirtus metus nemokamai iš gyventojų renkame nebenaudojamus smulkius ir stambius buitinius prietaisus, automobilines atliekas. Nuolat šviečiame visuomenę, kodėl negalima šių atliekų išmesti į šalia namų stovinčius buitinių atliekų konteinerius, palikti pamiškėse ar paežerėse. Jei ir toks smulkus daiktas, kaip baterija, nebus perdirbtas, o mėtysis, pavyzdžiui, paupyje, jį pažeidus išsilies kenksmingos medžiagos, kurios kartu su lietumi pateks ir į gruntinius vandenis, ir į šalia tekančią upę. Nemokamai rinkdami pavojingas atliekas ir jas perdirbdami mes prisidedame prie vandens užterštumo mažinimo“, – sako A. Kybartas.  

Jis pažymi, kad „EMP recycling“  paramos strategija yra remti ekologinius, gamtosauginius projektus, nes įmonei rūpi gamtosauginės problemos – klimato atšilimas, vandens užterštumas, ozono sluoksnio irimas ir kitos.

IĮ „Baidarės.lt“ vadovas Arvydas Puodžius sužavėtas ir sujaudintas susirinkusiųjų į talką entuziazmo padovanojo visiems dalyviams nuotykinį plaukimą Vilniaus upėmis. Vaclovo Paulausko vadovaujamas SOS vaikų kaimo žvejų būrelis plauks gegužės mėnesio vidury laivu „Tursta“  Nerimi, kiti talkos dalyviai (pagal pageidavimą) - baidarėmis ir katamaranais Vilnele.

Talką parėmė: I.Į „Baidarės.lt“, UAB „Baltijos arsenalas“  www.arsenal.lt, UAB „EMP recycling“, N.Vilnios seniūnas Vaclovas Blaževičius

Autorės nuotraukose: akimirkos iš talkos...

 

Foto įspūdžius iš talkos galite išvysti ir  www.zaliejituristai.lt, www.baidares.lt

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"