Paieška Lietuvos jūrų muziejus gyvena sezono ritmu

Lietuvos jūrų muziejus gyvena sezono ritmu

Nika PUTEIKIENĖ

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

Labiausiai lankomas Lietuvos muziejus – Jūrų muziejus nuo balandžio 16 d. dirba vasaros ritmu: ir ekspozicijos, ir delfinariumas veiks kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį ir antradienį. O vasara bus dirbama ir antradieniais.

Šaltuoju metu laiku muziejus dirba tik savaitgaliais. O jau pavasariop muziejų, akvariumą ir delfinariumą užplūsta moksleiviai: juos domina edukaciniai užsiėmimai, masina galimybė mokslo metus užbaigti smagia išvyka, kurią vainikuoja delfinų pasirodymas.

Per metus unikaliame jūros gamtos ir istorijos komplekse, įsikūrusiame Smiltynėje, apsilanko arti pusės milijono didelių ir mažų lankytojų. Didžioji jų dalis ateina nuo gegužės iki spalio. Todėl nuo liepos pradžios iki pusės rugpjūčio bus rengiami nebe trys, kaip įprastai, o net keturi delfinų pasirodymai.

Šis Jūrų muziejaus sezonas itin turtingas įvykiais ir šventėmis. Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje jau baigiamas žvejų valties – dorės atstatymo projektas, vykdomas pagal tarptautinio projekto „Lagomar“ programą. Gegužės viduryje jau du plaukiojantys muziejaus eksponatai - dorė ir kurėnas - bus iškilmingai nuleisti į marias. Kurėnas šiemet išvyksta į kultūrinę misiją po Aismares.

Gegužės 16-ąją, tradiciškai minint Tarptautinę muziejų dieną, rengtos nuotaikingos ir linksmos muziejaus naujagimių vardynos. Šiemet vardus rinkome dviems ruoniukams ir dviems pingvinukams. Šią šventę papuošė Tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-akciją „Švarus pajūris“.

Gegužės 17 dieną minėjome Tarptautinę jūrų kiaulės dieną, kurios metu daugiau sužinota apie delfinus, gyvenančius Baltijos jūroje. Ta tema muziejuje surengtas atviras seminaras.

Birželio 8-ją švęsime Tarptautinę vandenyno dieną, o per Jūros šventę, jau tradiciškai kviesime ir į žvejiško folkloro festivalį „Žuvys išgalvojo giesmes“, ir į bendrą muziejaus bei Klaipėdos universiteto renginį – palapinę po atviru dangumi „Pažink Baltijos jūrą“.

Naujienos laukia lankytojų ir muziejaus ekspozicijose. Du kartus per dieną, šėrimo metu, gyvūnų prižiūrėtojai supažindina lankytojus ne su Šiaurės jūrų liūtais, ruoniais ir pingvinais, bet ir egzotiškomis ir archaiškomis žuvimis - eršketais. Neilgos programos metu papasakojama apie šių gyvūnų ypatybės, o gyvūnai demonstruoja savo sugebėjimus. Po metu pertraukos muziejaus cirko arenoje nuotaikingus pasirodymus vėl rodys Šiaurės jūrų liūtas Piratas.

Šiemet informaciniu terminalu praturtės konservatyviausia muziejaus dalis - Etnografinė pajūrio žvejo sodyba. Taip tikimasi labiau sudominti istorine tema jaunuosius muziejaus lankytojus, kuriems virtualusis pasaulis dažnai yra artimesnis nei realusis ar juo labiau istorinis.

 

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"