Paieška Būkime Žemės draugais

Būkime Žemės draugais

Rita KROMPALCIENĖ

Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė

 

Pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena. Po lygiadienio Pagramantyje, kaip ir kituose mūsų šalies kaimuose, miestuose, tradiciškai švenčiamas Žemės mėnuo, kuris prasidėjo kovo 20 d ir baigėsi balandžio 22 d.

... Teršdamas gamtą žmogus sukelia didžiulį pavojų sau ir visai Žemei. Tinkamas atliekų rinkimas, tvarkymas ir pateikimas antriniam naudojimui – procesas, prie kurio mes visi prisidėję išsaugosime švarią ir sveiką aplinką. Todėl būtina skatinti žmones, ypač jaunimą ir vaikus, keisti požiūrį į gamtinę aplinką.

Pagramančio pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja Rima Laurinskienė ir šeštokai aktyviai įsijungė į mokomojo filmo konkursą apie gamtos apsaugą, taršos prevenciją, atliekų tvarkymą ir rūšiavimą.

... Pavasaris žadina visus ir viską. Darganotą popietę buvo suorganizuota išvyka į Pagramančio regioninio parko lankytinas vietoves - rinkti ir rūšiuoti atliekas. Šios išvykos metu ir buvo sukurtas filmas „Pamokos gamtoje“ - apie atliekų rinkimą ir rūšiavimą. Filmas Tauragės rajono mokyklų tarpe pelnė antrąją vietą.

... Tęsiant Žemės dienos renginius Pagramančio pagrindinės mokyklos mokiniams buvo paskelbtas piešinių konkursas „Aš ir Žemė“, lankytojų centre surengta piešinių paroda. Taip pat mokiniai aktyviai įsijungė į organizuojamas talkas. Štai septintokai tvarkė poilsiavietę „Lakštingalų slėnis“.

... Visų renginių ir darbų apibendrinimui Pagramančio regioninio parko lankytojų centre buvo surengta popietė „Žemė – mūsų gyvybės šaltinis šiandien ir ateityje“. Šios šventės pradžioje pradinių klasių mokiniams buvo rodoma vaizdo medžiaga „Pamokos gamtoje“ ir „Šventės Pagramančio regioniniame parke – 2007“, organizuota viktorina „Ką aš žinau apie Pagramančio regioninį parką“. Popietės metu piešinių konkurso dalyvius  apdovanojome atminimo dovanėlėmis ir padėkojome už aktyvų dalyvavimą gamtosauginėje veikloje. Po to išėjome prie  mokyklos, kur laukė vyresniųjų klasių mokiniai. Renginį pradėjo Pagramančio pagrindinės mokyklos direktorius Vytautas Stonys. Sveikindamas mokinius su pavasariu ragino būti neabejingiems gamtai, grožiui ir švarai. Biologijos mokytoja Rima Laurinskienė papasakojo apie šios šventės svarbą mūsų visų kasdieniame gyvenime. O dešimtokės šventę apipynė pasakojimais, eilėmis, žodžiais apie žemę. Regioninio parko lankytojų centre mokiniai netruko apžiūrėti piešinių parodą, vaizdo medžiagą.

... Viktorinos „Žemės dienos – 2008“ metu aktyviausi  ir sumaniausi buvo penktų ir dešimtų klasių mokiniai. Padėkojome aktyviausiems, piešinių konkurso dalyvius paskatinome atminimo dovanėlėmis. Renginio pabaigoje visi sutarėme, jog pamačius pažeidėjus juos sudrausminsime. Tuo pačiu padėsime sau - kvėpuodami švariu oru, gerdami tyrą vandenį ir regėdami nuostabią gamtą.

 

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"