Paieška Dėmesys. Ir žmogui, ir aplinkai

Dėmesys. Ir žmogui, ir aplinkai

 

Daugiau kaip 22 hektarus užimančiame Joniškio miškų urėdijos medelyne ne tik auginami daugiau kaip 100 rūšių ir veislių dekoratyviniai augalai ir tradiciniai miško atkūrimo, parkų, skverų, priešvėjinėms juostoms, kelių želdiniams, sodyboms skirti sodmenys.

Šiame Joniškio miškų urėdijos padalinyje taip pat netrūksta ir įvairių įdomybių bei naujovių, maloniai glostančių čia užsukančių kultūringų poilsiautojų bei gamtos bičiulių akį ir širdį.

Medelyno rekreacinę zoną ypač pagyvina ne tik pastaraisiais metais atnaujinta žalioji veja ir keliose vietose išrikiuoti dekoratyvūs rieduliai. Neseniai per medelyno augmenijai laistyti skirtą tvenkinuką miškininkai įrengė ir naują dailų lieptelį. O netoliese vejoje šaknimis į viršų įtupdytas įspūdingas eglės kelmas. Ant jo pritvirtintas užrašas informuoja, jog čia, Joniškio girininkijos 36-ajame kvartale, įkurta dar viena Miškų urėdijos poilsiavietė. Kultūringų poilsiautojų patogumui šioje vietoje miškininkai dar pastatė ir originalų lauko židinį bei jaukią pavėsinę.

Besidomintiesiems dendrologija medelyno viršininkas Bronius Steponavičius taip pat turi ką parodyti – čia auga medelyno aplinką ypač puošiantis kamštinės formos paprastasis skirpstas, nemaža į šermukšnį įskiepyta juodvaisė aronija, net žiemą savo raudonomis uogomis besidabinantis vešlus erškėtis.

Joniškio miškininkai myli ir mūsų nacionalinį paukštį – gandrą. Prieš kurį laiką netoli medelyno specialiai buvo pastatytas sauso medžio kamienas, kurio viršūnėje sukaltas rėmas gandralizdžiui. Kol kas gandrai naujame būste dar neperi, tačiau apsižvalgyti atskrenda.

„Pernai neperėjo galbūt dėl to, kad dar vienas gandralizdis yra ant netoli medelyno esančių fermų vandentiekio bokšto. Matyt, jam nepatiko per artima kito paukščio kaimynystė. Bet tikimės, kad gandrai vieną dieną įsikurs ir mūsų įrengtame lizde“, – viliasi lietuvių mėgstamų paukščių sulaukti ir Beržininkų kaime esančiame medelyne jo darbuotojai.

 

Parengė Birutė ČIŽIENĖ

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"