Paieška Žalieji plotai kenčia nuo šiukšlintojų

Žalieji plotai kenčia nuo šiukšlintojų

 

Šį pavasarį visų Joniškio miškų urėdijos girininkijų darbuotojai švarino miškus ir pakeles nuo įvairaus šlamšto, kurį paliko ir, deja, toliau abejingai čia palieka „kultūringi“ tautiečiai.

Į tokią aplinkos tvarkymo akciją geranoriškai įsijungė ir rajono jaunieji gamtos bičiuliai, kurių būreliai aktyviai veikia Mato Slančiausko, Žagarės gimnazijose, Skaistgirio vidurinėje bei Mindaugių pagrindinėse mokyklose.

Vieną pavasario dieną nuo moksleivių linksmų balsų klegėjo ir Joniškio pašonėje esantis Satkūnų miškas. Daugiau kaip 50 Mindaugių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių moksleivių kartu su mokytojomis A.Čepaitiene, V.Petraškiene, J.Kaikariene, P.Stankuviene, A.Jakūniene ir D.Urbiene bei girininku R.Butvila, jo pavaduotoja V.Žalnieriene bei eiguliu A.Vainausku ne tik kėlė inkilus, bet ir rinko šiukšles, tvarkė skruzdėlynų aptvarus.

Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Šermukšniukai“ vadovė A.Čepaitienė sakė, jog per visus mokslo metus moksleiviai 10 dienų turi dirbti visuomenei naudingą darbą. Kadangi Mindaugių pagrindinėje mokykloje veikia net du jaunųjų miško bičiulių būreliai – „Mindaugiečiai“ ir „Šermukšniukai“ – vaikai noriai bendrauja su miškininkais. Pavyzdžiui, praėjusį rudenį moksleiviai Satkūnų girininkijos miške sodino eglaites, o šį pavasarį nusprendė iš jo ir pakelių iškuopti popierius, žmonių išmėtytus „bambalius“ ir kitą plastiko tarą, senas padangas ir kitą civilizacijos „turtą“.

Pastarajai talkai kai kurie moksleiviai rengėsi iš anksto. Pavyzdžiui, antrokas Lukas Ramonas, dešimtokas Robertas Briedis, penktokai Ernestas Vaitekūnas, Gediminas Šidlauskas ir Denas Steponaitis čia atsivežė pačių sukaltus inkilus.

 

Parengė Birutė ČIŽIENĖ

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"