Paieška „Mozarella“ nekenksminga?..

„Mozarella“ nekenksminga?..

 

Romoje vykusioje spaudos konferencijoje Italijos žemės ūkio ministras Paolo de Kastro atsakydamas į korespondentų klausimus pradėjo... valgyti sūrį. Tą pačią „Mozarellos“ rūšį, be kurios nepagaminsi tikros picos. „Mozarellos“ importą jau pristabdė Japonija, Kinija, Pietų Korėja - dėl sūryje esančio dioksino. Dabar uždrausti šį produktą grasina ir Europos Sąjunga.

 

Padidėjęs dioksino lygis išties aptiktas sūryje, kurį tiekia daugiau kaip 20 ūkių, užsiimančiu „Mozarellos“ gamyba. Daugiau kaip 80 fermų uždarytos dėl karantino, bet iš viso įžymųjį itališką sūrį gamina apie 1900 ūkių.

Tačiau, kaip pareiškė spaudos konferencijoje su šios rūšies sūrio valgymu Italijos sūrių gamintojų atstovas Karlas Kanela, netgi uždaruose ūkiuose dioksino lygis buvo toks, kad reikėtų suvalgyti kasdien po 7 kilogramus „Mozarellos“, kad gautum sveikatai pavojingą chemikalų dozę. Šią dozę kažkada nustatė Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija. Reikia pabrėžti, kad 7 kilogramų sūrio Paolo de Kastro spaudos konferencijoje nesuvalgė. Įdomu: pabijojo ar neįstengė? Greičiausiai neįstengė: pabandyk sušveisti 7 kilogramus sūrio per dieną, o juo labiau dar ir ne visą dieną, o per porą valandų bendravimo su žurnalistais, svilinant jų pašaipiems ar užjaučiantiems žvilgsniams.

Dioksininius „priedus“ į „Mozarellos“ sūrį kai kurios žiniasklaidos priemonės susiejo su šių metų pradžioje įsiplieskusia „šiukšlių krize“ Pietinėje Italijos dalyje – Kampanijoje. Tačiau Italijos sveikatos apsaugos ministerija po daugelio ekspertizių pareiškė:“Dioksinas, aptiktas „Mozarelloje“, pagamintame iš buivolių pieno, niekaip nėra susietas su šiukšlių sąvartynais Neapolyje ir jo priemiesčiuose. Tai – pramoninių atliekų deginimo ar nekokybiško galvijų pašaro rezultatas“.

Nežiūrint į visus valdžios tikinimus apie „patikimą kokybės kontrolę“, stambiausia Italijos fermerių asociacija „Koldiretti“ baiminasi, jog artimiausiu metu „Mozarellos“ sūrio pardavimų apimtys gali sumažėti 40–60 procentų ne tik užsienyje, bet ir pačioje Italijoje. Tai negatyviai atsilieps visam sektoriui, kuriame dirba 20 tūkst. žmonių ir pagaminami 33 tūkst. tonų sūrio, iš kurių 16 procentų eksportuojama. Pagrindiniais importuotojais yra Prancūzija ir Vokietija, trečiojoje vietoje – Jungtinės Amerikos Valstijos, vėliau - Didžioji Britanija, Japonija ir Šveicarija. Kasmet „Mozarellos“ eksportas Italijai duoda apie 48 milijonus eurų pelno.

Pirmąsyk žodis „Mozarella“ paminėtas Popiežiaus rūmų virėjo knygoje 1570 metais. Ši sūrio rūšis, gaminama iš buivolių pieno, ilgai neišsilaiko, todėl yra parduodama pavidalu baltų rutuliukų, pamerktų į tirpalą. Sūrio gamyba prasideda nuo pieno rauginimo (panaudojant specialų fermentą). Vėliau raugas įkaitinamas iki 80–90 laipsnių ir maišomas tol, kol susidaro elastinga masė, iš kurios atpjaunami gabaliukai ir iš jų lipdomas įvairios formos sūris (rutuliukai, kaselės). Ši masė vadinasi „mozatura“ (nuopjovos). Likusios po šio proceso išrūgos gali būti naudojamos gaminant kitą gastronominį itališką skanėstą – varškės sūrį „Rikotta“.

Dabartinis skandalas su „Mozarella“ ne tik ne pirmasis, bet netgi ne pirmasis šiais metais. Sausio mėnesį veterinarai aptiko azijinių vandeninių buivolų kaimenėse, auginamose Italijos pietuose, pavojingą bakterinę infekciją – bruceliozę. Infekcija užkrečiama, sukelia vaikingų buivolių persileidimus, pieno netekimą ir vėlesnį nevaisingumą. Susirgimas žmogui gali persiduoti per maisto produktus. Pirmasis susirgimo požymis žmogui yra aukšta temperatūra.

Italijos žemės ūkio ministerija subūrė skubią komisiją, turinčią imtis skubių priemonių galvijams gelbėti. Kai kuriais duomenimis, 30 procentų galvijų bandų sutelkta ganyklose Neapolio rajone.

Esama žinių, jog pavojingas susirgimas buvo išaiškintas Italijoje dar prieš dešimt metų. Tačiau veterinarai, rengę galvijų patikrinimus, slėpė tiesą (vietinės mafijos įsakymu - mafija juk kontroliuoja pietines ganyklas). Dabar specialistus, turinčius sekti užsikrėtusių galvijų naikinimą, lydi ginkluoti karabinieriai.

 

Parengė Kostas JANKUS

Kopijuoti draudžiama © 2012 VšĮ "Ekologinio švietimo centras"